پراید 300x185 - ارابه مرگ از تیر ماه تولید نمی شودترکمن نیوز: مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا از توقف تولید دومین مدل پراید خبر داد و گفت: آخرین پراید۱۱۱ از محصولات خانواده X۱۰۰ گروه خودروسازی سایپا روز پنجشنبه (۴ اردیبهشت) تولید شد و به‌ این ترتیب ‌تولید دو مدل ۱۳۲ و ۱۱۱ از مجموع سه مدل خودروهای سواری پراید برای همیشه از سبد محصولات سایپا در بازار ایران خارج شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ سیدجواد سلیمانی با اشاره به برنامه‌ریزی این گروه خودروساز برای خروج خودروهای سواری پراید از خط تولید، گفت: قرار بود تولید پراید ۱۱۱ برای تحویل به مشتریانی که این خودرو را پیشتر خریداری کرده‌ بودند، تا پایان اردیبهشت ماه ادامه داشته باشد اما با توجه به برنامه‌ریزی‌ها و افزایش تولید در ماه‌های پایانی سال، زودتر به تیراژ مورد نظر رسیدیم و حدود یک ماه قبل از برنامه اعلام شده، توقف تولید پراید ۱۱۱ را اعلام می‌کنیم.

سلیمانی با بیان اینکه در خصوص پراید ۱۳۲ نیز همین اتفاق رخ داد، افزود: موفق شدیم ۱۵ دی‌ماه سال گذشته و ۱۵روز پیش از موعد قبلی، تعهدات خود در قبال مشتریان انجام داده و تولید پراید ۱۳۲ را متوقف کنیم.

مدیر عامل سایپا با بیان اینکه مدیران پیشین بارها از توقف تولید محصولات خانواده پراید به دلیل قدیمی بودن فناوری آن صحبت کرده بودند، اما هر بار به دلایلی این کار عملی نشد، ادامه داد: خروج پراید از خطوط تولید سایپا یکی از برنامه‌های اصلی ما در بدو ورود به سایپا بود که آن را به صورت جدی پیگیری، عملیاتی و اجرایی کردیم.

وی یادآور شد:‌ برنامه‌ریزی کرده‌ایم که پراید ۱۳۱ به عنوان آخرین مدل خانواده پراید را تیرماه امسال از سبد محصولات سایپا خارج کنیم و پرونده تولید پراید در ایران برای همیشه بسته شود.

مدیرعامل سایپا درخصوص جایگزین پراید نیز گفت: همانطور که پیشتر مطرح کردیم، برای یک خودرو با حدود قیمت ۲ هزار و ۶۰۰ دلار هیچ جایگزینی وجود ندارد، زیرا در شرایط فعلی و افزایش قیمت مواد اولیه و نوسان بازار ارز، تحریم‌ها و محدودیت‌های واردات قطعات، تولید هیچ خودروی دیگری با این قیمت امکان‌پذیر نیست.

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۷:۲۹

۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۹

کد خبر :

73942

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک