رییس دانشگاه علوم پزشکی گلستان:

ارائه خدمات درمانی به اهالی مناطق مرزی شمال گنبدکاووس بهتر می شوداخبار گنبدکاووس– ترکمن نیوز- رییس دانشگاه علوم پزشکی استان گلستان گفت: با راه اندازی مرکز شبانه روزی سلامت روستای کرند در سالجاری و افتتاح بیمارستان شهرستان مرزی مراوه تپه تا پایان سال آینده، ارائه خدمات درمانی و سلامت به اهالی مناطق مرزی شمال گنبدکاووس بهتر می شود.

به گزارش  پایگاه خبری وتحلیل ترکمن های ایران، به نقل از ایرنا، دکتر ‘عبدالرضا فاضل’ در مراسم آغاز به کار ششمین بیمارستان تخصصی صحرایی سازمان بسیج جامعه پزشکی سپاه نینوا گلستان در روستای کرند گنبدکاووس با بیان اینکه مرزنشینان روستاهای دهستان کرند کمتر از ۴۰ کیلومتر با مراوه تپه فاصله دارند، اظهار کرد: ساختمان مرکز سلامت شبانه روزی روستای مرزی کرند توسط بنیاد برکت احداث شده و تا پاپان امسال به بهره برداری می رسد.
وی افزود: تمام اهالی دهستان مرزی کرند که حدود ۶ هزار نفر بوده و از مناطق محروم استان گلستان به شمار می روند، علاوه بر قرار گرفتن درحوزه مطالعات مرکز کوهورت (تحقیقات سرطان مری و معده) درحوزه بهداشت نیز دارای پرونده الکترونیک بوده و نظام ارجاع در آن اجرا می شود.
وی با تاکید برضرورت ارائه خدمات بیشتر به مردم مناطق مرزنشین گلستان، تصریح کرد: در صورت امکان راه اندازی بیمارستان صحرایی در این مناطق که سالی یک بار انجام می شود، بایستی به صورت فصلی برپا شود.
فرماندار ویژه گنبدکاووس نیز دراین مراسم باقدردانی از راه اندازی بیمارستان تخصصی صحرایی در منطقه محروم کرند این شهرستان، گفت: نظام جمهوری اسلامی و دولت های آن در ۴۰ سال گذشته خدمات زیادی به مردم ارائه کرده اند که مسئولان باید آن را با افتخار به مردم گزارش نمایند.
عبدالقدیر کریمی افزود: امروز دشمنان به دنبال القای ناکارآمدی نظام و ایجاد ناامیدی در مردم نسبت به آینده هستند که با تبیین خدمات نظام باید این حرفه دشمنان را در نطفه خنثی کرد.
وی خدمت به مردم بویژه در مناطق محروم و مرزی را رویکرد دولت تدبیر و امید دانست و اضافه کرد: تنها در هفته دولت امسال افزون بر سه هزار میلیارد ریال پروژه عمرانی در این شهرستان افتتاح شد که بخش زیادی از آن در روستاها و مناطق مرزی بوده است.
کریمی گفت: علاوه بر این در یک سال اخیر حدود ۱۰ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری از سوی بخش خصوصی در گنبدکاووس صورت گرفته که با هم بخش قابل توجه ان در بخش مرزی داشلی برون این شهرستان بوده است.
سیدحسین علوی مسئول نمایندگی آستان قدس رضوی در گلستان نیز در این مراسم گفت: آستان قدس رضوی علاوه بر ترویج معارف اسلامی، رسیدگی به مناطق محروم را نیز مورد توجه قرار داده که راه اندازی کانون های سلامت رضوی از آن جمله است.
به گزارش ایرنا، ششمین بیمارستان تخصصی صحرایی سازمان بسیج جامعه پزشکی سپاه نینوا گلستان که با مشارکت دانشگاه علوم پزشکی این استان و آستان قدس رضوی راه اندازی شده، با حضور ۱۲۰ نفر از پزشکان، پیراپزشکان و پرستاران از امروز تا هشتم آذر به مردم دهستان کرند خدمات درمانی رایگان ارائه می کند.
در این بیمارستان صحرایی، پزشکان عمومی، متخصص و فوق تخصص در ۱۴ رشته داخلی، عفونی، قلب، اطفال، زنان، جراحی، چشم پزشکی، ارتوپدی، پوست، نورولوژی، رادیولوژی، داندانپزشکی، جراحی مغز و اعصاب، طب سنتی، سونوگرافی و بینایی سنجی خدمات ارائه می کنند.
دهستان کرند از توابع بخش مرزی داشلی برون شهرستان ۳۵۰ هزار نفری گنبدکاووس در شرق گلستان حدود ۶ هزار نفر جمعیت دارد.

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۸:۳۷

۰۶ آذر ۱۳۹۷

کد خبر :

40838

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک