ادعای سفارت آمریکا در مورد قرنطینه اجباری مردم در ترکمنستانترکمن نیوز:  سفارت آمریکا در عشق آباد با انتشار اطلاعیه‌ای از قرنطینه اجباری شهروندان با علائم کرونا در ترکمنستان خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ سفارت آمریکا با اعلام این مطلب مدعی شده است که این اطلاعات از مردم محلی بدست آمده است.

سفارت ایالات متحده به منظور جلوگیری از آلوده شدن کارمندان خود اقدامات مربوط به رعایت فاصله اجتماعی، استفاده از ماسک در داخل اتاق‌ها را الزامی دانسته و تا جای ممکن از راه دور فعالیت می‌کنند.

نمایندگی دیپلماتیک آمریکا یادآور شده که پروتکل‌های پزشکی در ترکمنستان با استانداردهای آمریکایی مطابق نبوده و از شهروندان خود در این کشور خواسته است از انجام اقدامات پزشکی خودداری کنند.

وزارت امور خارجه ترکمنستان در واکنش به بیانیه سفارت آمریکا در عشق آباد در وب سایت خود اعلام کرده است که اطلاعاتی که از سوی سفارت آمریکا منتشر شده حاوی اطلاعات تحریف شده در مورد قرنطینه اجباری برای یک مدت نامشخص است.

بنابر بیانیه وزارت امور خارجه ترکمنستان، این نوع اطلاعات جعلی بی‌اساس و مغرضانه است.

در این بیانیه آمده است که نهاد دیپلماتیک ترکمنستان بارها و بارها به سفیر ایالات متحده آمریکا در عشق آباد انتشار اطلاعات مغرضانه و تایید نشده را گوشزد کرده است.

در این بیانیه همچنین خاطرنشان شده که طرف ترکمن پیوسته نشست‌های مطبوعاتی را ترتیب و حداکثر اطلاعات را در مورد اقدامات انجام شده برای جلوگیری از بیماری‌های عفونی گزارش می‌دهد، اما علیرغم این دعوت نمایندگان آمریکا در این نشست‌ها شرکت نمی‌کنند.

پیش از این سفارت آمریکا مدعی شده بود که دولت ترکمنستان ممکن است مایل به تایید وجود کرونا در مرزهای خود نباشد و اطلاعات درباره گسترش این بیماری در کشور را پنهان می‌کند.

 

گردآوری: گروه بین الملل ترکمن نیوز
http://turkmensnews.com
منبع: fars

 

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۸:۳۸

۰۴ تیر ۱۳۹۹

کد خبر :

77756

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک