12 300x198 - ادامه تایید صلاحیت‌ها در حوزه‌های غرب و گنبدکاووس؛ معادلات پیچیده‌تر شدترکمن نیوز: با پیوستن چند کاندیدای دیگر به انتخابات حوزه غرب استان و گنبدکاووس، معادلات در این حوزه ها پیچیده تر شده است و احتمال می رود این روند حتی در طی فردا سه شنبه نیز تکرار شود.

با تایید صلاحیت قربانعلی بابایی و خانم ربانی، جمع کاندیداهای شهرستان های کردکوی و بندرگز از مرز بیست نفر گذشت. شب گذشته جلال ایری با همایش خانگی در بندرترکمن دور دوم فعالیت‌هایش را استارت زد. شاهدان می گویند علیرغم تلاش های بعمل آمده مبنی بر انجام یک همایش بزرگ، مراسم مذکور در حد یک نشست خانگی بوده است.

همچنین صبح امروز خبر تایید صلاحیت عبدالحکیم پنق اردوی کاندیدای رقیب را تحت شعاع قرار داد. دکتر محمد مفیدی (پنق) که امید زیادی به اخذ آرا مجموعه سیمین شهر به نفع کاندیدای خود بسته بود، اکنون قافیه را از دست رفته می بیند، چرا که عبدالحکیم پنق اصالتا سیمین شهری می باشد و مسلما فعالان آن مجموعه، کاندیدای بومی خود را مورد توجه قرار خواهند داد.

فعالان انتخاباتی می گویند با تایید عبدالعزیز کلته آرا این طایفه نیز شکسته خواهد شد. شب گذشته (سیزدهم بهمن ماه) یحیی ایری نشستی را با حامیان خود ترتیب داد در این جلسه به حضور قوی در انتخابات اشاره شده است.

حافظ پناهی دیگر کاندیدای تایید صلاحیت شده هم امشب در دهنه اولین نشستش را استارت می زند. در این حال با باقی ماندن تنها یک کاندیدا در کوموش تپه فعالان حوزوی بر حمایت از عبدالقیوم شکاری تاکید می ورزند. تنی چند از هنرمندان میدانی در بندرترکمن و بخشی از فعالان انتخاباتی خراسان جنوبی ساکن در این شهر به تیم انتخاباتی این کاندیدا پیوستند.

در حوزه آق قلا با حذف منصور گرکز، طرفداران سعید یلقی عنوان یکه تازی میدان را به خود اختصاص داده اند و پیش بینی می شود این کاندیدا بتواند به دور دوم راه پیدا کند.

در گنبدکاووس شب گذشته کمیته روستایی نشستی را با حضور سی و شش تن از نماینده های فعال خود و تعدادی اصحاب رسانه برگزار کرد. محور این نشست حفظ انسجام، تقویت تشکیلات و تبلیغات موثر بوده است. در ضمن این نشست حاج نورجان آق سخنگوی یاش‌اولی ها تاکید کرده است که گروه یاش‌اولی ها منتقدین خود را دشمن نمی شناسد.

نظریه پردازان اعتقاد دارند رد صلاحیت عبدالصمد بردی پور محبوبیت وی در میان اقشار عمومی را افزایش بخشیده و این کاندیدا شانس اول پیروزی شناخته می شود. امروز رشید خرمالی هم در لیست کاندیداها جای گرفت.

افزایش تعداد کاندیداهای گنبدکاووس، پیش بینی دو مرحله ای شدن انتخابات در این حوزه را قوت بخشیده است. همزمان یک عضو یاش‌اولی ها گفت: احتمال می رود یاش‌اولی ها در این دوره سنت شکنی کرده و دو تن را در لیست معرفی به عنوان کاندیدای اصلح قرار دهند.

✍️ طاهر جانی

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۴:۲۲

۱۴ بهمن ۱۳۹۸

کد خبر :

69094

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک