hashemi ostandar 300x198 - اخلاق بزرگترین سرمایه ما است/ مدیران بی‌اثر با مسوولیت خداحافظی کنندگلستان-ترکمن نیوز-  استاندار گلستان گفت: مدیرانی که برای مردم اثرگذار نیستند باید با مسوولیت خداحافظی کنند و اگر خودشان این کار را نکنند مدیران بالاتر وظیفه دارند این کار را انجام دهند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن های ایران، به نقل فارس، سیدمناف هاشمی صبح امروز در جلسه شورای اداری استانداری گلستان اظهار کرد: بزرگترین سرمایه ما اخلاق است.
وی ادامه داد: مدیرانی که برای مردم اثرگذار نیستند باید با مسوولیت خداحافظی کنند و اگر خودشان این کار را نکنند مدیران بالاتر وظیفه دارند این کار را انجام دهند.
استاندار گلستان تصریح کرد: در شورای امنیت ملی تکرار کردم که اگر امروز در استان و در کشور وحدت داریم به خاطر علما و بزرگانی بود که در این استان بوده و هستند.
هاشمی گفت: در حوزه سیاسی و امنیتی و عمرانی و اقتصادی سعی کردیم به صورت متوازن توجه کنیم اما تا زمانی که امنیت نباشد هیچ توسعه‌ای رخ نخواهد داد و اولویت ما مسائل امنیتی و وحدت در استان است.
وی اضافه کرد: اگر ما موضوع امنیت را حل نکنیم در حوزه اقتصاد و عمران هم دچار مشکل و اختلاف خواهیم بود و خدا را شاکرم که امروز این مسائل مسیر خوبی را طی می‌کند.
استاندار گلستان بیان کرد: در حوزه عمرانی نگاه ما به اعتبارات استانی نیست چون اعتبارات استانی ناچیز است و باید نگاه به مدیران ملی باشد.
هاشمی گفت: راهداری استان ۱۰ میلیارد تومان بودجه داشته و امسال از مرز ۵۰ میلیارد تومان بودجه گذشته است و این جای تقدیر دارد.
وی تاکید کرد: پروژه لایروبی کانال «خوزینی» و «چاپاقلی» پنج سال موضوع پیگیری استان است که امسال ردیف بودجه ملی خوبی دارد.

*بیش از ۱۸ هزار و ۹۰۰ نفر بیمه شده به ثبت رسیده است/ تعهد ایجاد اشتغال در استان به ۹۰ درصد رسید
استاندار گلستان تاکید کرد: وضعیت اشتغال استان از ۲۰ هزار شغلی که دولت برای استان تکلیف کرد، بیش از ۱۸ هزار و ۹۰۰ نفر بیمه شده به ثبت رسیده است.
هاشمی گفت: تعهد ایجاد اشتغال در استان به ۹۰ درصد رسیده در حالی که هیچ یک از استان‌ها این میزان تعهد را اجرایی نکرده است.
وی تاکید کرد: فرمانداران بدانند من این آمار را روزانه رصد می‌کنم و تقاضا دارم فرمانداری‌ها و دستگاه‌هایی که عقب هستند، در ماه‌های پیش رو جبران عقب ماندگی را انجام دهند.
استاندار گلستان گفت: طبق مصوبه قوای سه گانه از تاریخ چهار تیرماه ۱۳۹۷، دستگاه‌های نظارتی باید تسهیلات ارائه شده را بررسی و ایجاد اشتغال‌ها را کنترل کنند.
هاشمی بیان کرد: تا تیرماه ۱۳۹۸ از نگاه اقتصادی کشور در جایگاه سختی هستیم و این ابلاغیه را دستگاه‌های نظارتی با جدیت در نظر بگیرند.
وی گفت: در تاریخ ۱۲ آذرماه جاری معاون اول رئیس جمهور در خصوص استفاده صحیح از انرژی ابلاغ جدی را ارسال کردند و برای پیشگیری از بحران، دستگاه‌های اجرایی با جدیت دقت لازم را داشته باشند.

*متاسفانه برخی دوستان فکر می‌کنند در پروژه آشوراده فقط نظر آنها ملاک است
استاندار گلستان گفت: پروژه آشوراده بعد از سال‌ها کلنگ‌زنی شد و ۱۲ مجوز در ۱۵ ماه گذشته گرفته شد و امروز نیاییم و چوب لای چرخ بگذاریم و متاسفانه برخی دوستان فکر می‌کنند فقط نظر آنها ملاک است در حالی که این موضوع به صورت جمعی تصمیم گرفته شده و حال اگر یک دستگاه یا یک کارشناس خوشش نمی‌آید چوب لای چرخ این پروژه بگذارد.
هاشمی بیان کرد: براساس گزارش بانک ملی یک دستگاهی ۵۰ کاری که در آن اشکال وجود دارد و فساد روی آن است انگشت نمی‌گذارند بلکه روی یک کارآفرینی که راهنمایی قانونی را از سوی کارمند بانک داشته تمرکز کرده و پرونده‌ای را برای آن کارمند و کارآفرین تشکیل داده‌اند و با این اتفاقات چه جسارت و شجاعتی برای مدیران استان می‌ماند که در راستای اشتغالزایی حرکت کند.

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۵:۳۷

۲۲ آذر ۱۳۹۷

کد خبر :

41869

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک