اختصاص 648 میلیارد ریال وام رونق تولید برای 30 واحد گلستانیاقتصادی– ترکمن نیوز- رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت گلستان گفت: ۶۴۸ میلیارد ریال وام رونق تولید امسال به ۳۰ واحد واجد شرایط در استان پرداخت تا فعالیت آنها توسعه و استمرار یابد.

به گزارش پایگاه خبری وتحلیلی ترکمن های ایران، حسینقلی قوانلو در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان در گرگان اظهار داشت: این تسهیلات با مشارکت بانک های استان به واحدهای تولیدی واجد شرایط پرداخت شد، هم اینک گلستان جایگاه چهارم کشور را در این بخش دارد.
استمرار اعطای این وام ها به رونق تولید و جلوگیری از تعطیلی واحدهای تولیدی در معرض رکود کمک می کند.
قوانلو همچنین به اعطای وام در حوزه نوسازی و بازسازی واحدهای تولیدی اشاره کرد و افزود: از ابتدای سال ۹۶ تاکنون ۲۷ واحد تولیدی گلستان ۶۳۹ میلیارد ریال وام نوسازی و بازسازی و ۱۱ واحد حوزه گردشگری حدود ۲۵۰ میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید دریافت کرده اند.
وی اضافه کرد: در این مدت ۶۵۸ واحد تولیدی چهار هزار و ۹۰۰ میلیارد ریال تسهیلات از محل سایر منابع بانکی دریافت کردند که درمجموع به ۹۳۷ واحد استان ۹ هزار و ۳۹۰ میلیارد ریال از وام رونق پرداخت شده است.
در استان شمالی گلستان ۹۳۰ واحد صنعتی فعال بوده که ۹۱ درصد آن در حوزه صنایع کوچک، ۶ درصد در بخش صنایع متوسط و سه درصد صنایع بزرگ است.
اقتصاد استان مرزی گلستان بیشتر بر پایه کشاورزی استور بوده و صنعت در این استان بیشتر در حوزه صنایع کوچک و متوسط با اشتغال کم فعال است.
استاندار گلستان نیز در این نشست گفت که برنامه محوری دستگاه های اجرایی استان در سال ۹۷ رشد اقتصادی، رونق تولید و افزایش اشتغال باشد.
سید مناف هاشمی افزود: وحدت، همدلی و کمک به صنایع داخلی از طرف بانک ها باید مورد توجه جدی قرار گیرد.
وی همچنین از بهره برداری سامانه ایکس ری کانتینری گمرک گلستان واقع در اینچه برون شهرستان گنبدکاووس تا پایان مرداد ماه سال جاری خبر داد.
دستگاه ایکس ری کانتینری، کالاهای موجود در کامیون های ترانزیتی را به صورت جداگانه مشخص و بررسی و از سوء استفاده افراد برای قاچاق کالا و مواد مخدر جلوگیری می کند.
اینچه برون تنها گمرک زمینی و ریلی استان گلستان به کشور ترکمنستان است که در فاصله ۸۰ کیلومتری شمال شهرستان ۳۲۵ هزار نفری گنبدکاووس قرار دارد.

 

لینک عضویت کانال تلگرام

https://t.me/ITNAnews

منبع: irna.ir/golestan

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۳:۴۳

۱۳ تیر ۱۳۹۷

کد خبر :

26402

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک