اختصاص 6 هزار هکتار اراضی شمال گلستان به پرورش میگواخبار استانی- تورکمن نیوز مدیرکل امور اراضی جهاد کشاورزی گلستان گفت: با موافقت اخیر رییس سازمان امور اراضی کشور در سفر به این استان، ۶ هزار هکتار از اراضی کم بازده واقع در شهرستان گمیشان به پرورش میگو اختصاص می یابد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، حسن خسروی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی اظهار داشت: این اراضی که کم بازده محسوب می شوند، پس از ابلاغ مجوز نهایی از سازمان امور اراضی کشور و طی مراحل قانونی در استان، در اختیار شرکت شهرک های صنعتی استان برای جذب سرمایه گذار با اولویت بومیان قرار می گیرد.
به گفته وی این اراضی به غیر از مجتمع چهار هزار هکتاری پرورش میگو گمیشان است.
امیرشیر توماج فرماندار گمیشان، بر اساس پیش بینی های انجام شده در سال جاری دو هزار و ۵۰۰ تن میگو از مزارع سایت پرورش میگو این شهرستان برداشت خواهد شد.
خسروی همچنین رفع تداخل حدود ۵۰۰ هکتار از اراضی ساحلی استان به نفع مردم را دیگر رهاورد سفر رییس سازمان امور اراضی کشور به گلستان برشمرد و گفت: این اراضی ساحلی بیشتر در شهرستان بندرگز قرار دارد و دارای اختلاف ۴۰ تا ۳۰ ساله میان مردم و منابع طبیعی است.
علیرضا اورنگی معاون وزیر جهادکشاورزی و رییس سازمان امور اراضی کشور ۱۴ مهر امسال با سفر یک روزه به استان گلستان از مجتمع چهار هزار هکتاری پرورش میگو گمیشان دیدن کرد و نشستی هم با استاندار و مسوولان دستگاه های مرتبط در گرگان داشت.

 

لینک عضویت کانال تلگرام

https://tlgrm.in/ITNAnews

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۹:۱۱

۱۷ مهر ۱۳۹۷

کد خبر :

37279

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک