1 137 300x176 - جذب 43 میلیارد تومان اعتبار برای سایت پسماندهای استان گلستانتورکمن نیوز: معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گلستان گفت: برای راه‌اندازی خط دوم بازیافت زباله در هر یک از دو سایت پسماند آق قلا و آزادشهر و به روزرسانی و ساماندهی سایت پسماندهای استان گلستان ۴۳ میلیارد تومان اعتبار جذب شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ میرمحمد غراوی در جلسه شورای اداری شهرستان گنبدکاووس اظهار داشت:روزانه جمع آوری هزار تن زباله در استان گلستان صورت می گیرد که در ۲ سایت پسماند شرقی و غربی استان گلستان در شهرستان های آق قلا ۵۷۰ تن و در مابقی در آزادشهر دفن می شود.

وی در ادامه افزود: روزانه ۸ تن زباله پسماند بیمارستانی در استان گلستان جمع آوری می شود که خطرات بیشتری نسبت به پسماندهای دیگر دارد، این پسماندهای عفونی ابتدا در بیمارستان با استفاده از دستگاه های اتوکلاو بی خطر شده سپس در سایت پسماند شهرستان آق قلا زیر نظر کارشناسان حفاظت محیط زیست با عنوان پسماندهای پزشکی دفن می شوند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گلستان با توجه به استخراج ید در استان گلستان تصریح کرد: بیشترین مقدار ید در شهرستان آق قلا محور آق قلا به اینچه برون وجود دارد که بزرگترین کارخانه های ید با نام های شورابه و کانسار خزر در آنجا مشغول به فعالیت هستند.

2 99 300x176 - جذب 43 میلیارد تومان اعتبار برای سایت پسماندهای استان گلستان

غراوی گفت: در سال ۹۷ جمعا ۹۱ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان به شهرستان گنبدکاووس اختصاص یافت که از این مبلغ ۴۶ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان تخصیص پیدا کرد و اجرایی شد، امسال ۹۵ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان اعتبار سهم شهرستان گنبدکاووس از منابع مختلف می باشد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گلستان اعلام کرد: ۶۵ میلیارد تومان برای جبران خسارت سیل برای جبران خسارت به شهرستان گنبدکاووس اختصاص یافت.

در این جلسه برخی مدیران کل حوزه معاونت عمرانی استانداری گلستان، مدیرکل راه و شهرسازی و نماینده بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان، نماینده مردم گنبدکاووس درمجلس شورای اسلامی، فرماندار ویژه و امام جمعه اهل سنت این شهرستان، رییس شورای اسلامی شهر و شهردار گنبدکاووس و اینچه برون گزارش فعالیت ها و مطالبات خود را بیان کردند.

گزارش از: آرزو بسیا

 

 

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۶:۰۵

۲۸ مهر ۱۳۹۸

کد خبر :

63617

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک