اختصاص ۹۲ میلیارد ریال برای بهسازی و نوسازی بافت فرسوده گلستان

گلستان-ترکمن نیوز- مدیرکل راه و شهرسازی استان گلستان گفت: امسال ۲۰ پروژه برای بهسازی و نوسازی بافت فرسوده استان با اعتباری بیش از ۹۲ میلیارد و ۱۹۹ میلیون ریال از محل تامین منابع ملی اجرایی می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، حسین محبوبی ظهر دیروز در حاشیه نشست با دادبود شهردار گرگان و کارشناسان مربوطه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: نشست های کاری و تخصصی و بررسی طرح ها و پروژه های شهری، بین اداره کل و شهرداری‌ها باعث تسریع و تسهیل امور خواهد شد که این مهم در رفع مشکلات شهروندان موثر خواهد بود.

وی افزود: اجرای طرح های مشترک با شهرداری‌ها در بافت‌های تاریخی و فرسوده از دیگر موضوعاتی است که در این نشست‌ها مورد بررسی و تصمیم‌گیری‌های لازم اتخاذ می‌شود.

مدیر کل راه و شهرسازی گلستان ادامه داد: خوشبختانه در شهر گرگان تاکنون تعدادی پروژه مشترک با شهرداری گرگان اجرایی شده و در نظر داریم در سالجاری درمحدوده بافت تاریخی شامل محلات سرچشمه، بازار نعلبندان و پاسرو‌، بافت فرسوده و بافت‌های ناکارآمد شهری با توجه به سیاستگذاری وزارتخانه متبوع این همکاری را گسترش و پروژه‌هایی را اجرا کنیم.

وی افزود: حدود ۲ هزار و ۶۲۱ هکتار حدود ۶۲٫۱۶ درصد از مساحت استان محله‌ها و محدوده‌های بافت‌های میانی و سکونتگاه‌های غیررسمی محسوب می‌شود که باید برای آن برنامه‌های تدوین و با حضور سازمان‌های متولی اقدامات لازم را بیش از پیش انجام داد.

مدیر کل راه و شهرسازی گلستان ادامه داد: از سال ۹۴ و همزمان با برنامه پنجم و ششم توسعه تاکنون حدود ۵٫۷ میلیارد تومان در زمینه‌های مختلف از قبیل احیاء تکایا، تملک و بازسازی خانه‌های تاریخی ، مساجد و اجرای طرح توانمند‌سازی ساکنین محدوده‌های غیر‌رسمی و بهسازی و نوسازی بافت فرسوده در شهرهای گرگان و گنبدکاووس در محلات هدف توسط این اداره کل اجرا شده و در سالجاری تعداد ۲۰ پروژه با اعتباری بالغ بر ۹۲ میلیارد و ۱۹۹ میلیون ریال از محل تامین منابع ملی اجرایی می‌شود.

خبرگزاری تسنیم

https://t.me/ITNAnews
لینک عضویت در کانال

 

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۸:۵۱

۲۹ فروردین ۱۳۹۷

کد خبر :

16283

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک