آثار تاریخی گلستان 300x225 - اختصاص ۸۰۰ میلیون تومان برای مرمت آثار تاریخی گلستانتورکمن نیوز مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گلستان از مرمت و ساماندهی ۱۲ پروژه میراث فرهنگی با اعتبار ۸میلیارد و ۸۱۰میلیون ریال در شش ماهه نخست سال جاری خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  ابراهیم کریمی افزود: در شش ماهه نخست سال جاری ۵ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال برای بازسازی و بهسازی بافت تاریخی شهر گمیشان، ساماندهی و مرمت بافت تاریخی گرگان، مرمت بافت روستای فارسی قانچی آزادشهر و مرمت بافت روستای ساسنگ شهرستان مینودشت هزینه شده است.

وی خاطر نشان کرد: خانه عباسی، خانه حافظی، خانه نونهال، خانه روشنی، خانه سردار رفیع شهرستان گرگان و حمام فارسیان گالیکش نیز با اعتبار ۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال در نیمه نخست سال ۹۸ مرمت شده است.

کریمی اضافه کرد: ساماندهی موزه باستان شناسی گرگان و مطالعات و طرح مرمت و احیای گمرک بندرگز با اعتبار ۸۱۰میلیون ریال از دیگر پروژه های اجرا شده سال ۹۸ بوده است.

وی با تاکید بر اهمیت ساماندهی و مرمت بافت و آثار تاریخی بر جذب گردشگران داخلی و خارجی، خاطرنشان کرد: بافت های تاریخی سطح استان و خانه ها و عمارت های ارزشمند تاریخی واقع در آن از جمله مهم ترین و تاثیرگذار ترین جاذبه های استان است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گلستان تصریح کرد: حفظ و حراست از این آثار تاریخی و معرفی شایسته آن ها به مسافران و گردشگران وظیفه و هدف اصلی اداره کل میراث فرهنگی استان است.

 

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۰:۴۵

۰۶ آبان ۱۳۹۸

کد خبر :

63973

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک