اختصاص ۵ میلیارد تومان برای تکمیل مجتمع‌های آبرسانی روستایی گلستانترکمن نیوز- مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان گلستان گفت: بیش از ۵ میلیارد تومان اعتبار برای اجرا و تکمیل مجتمع‌های آبرسانی روستایی در استان گلستان اختصاص یافت.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، بهزاد هرمزی اظهار داشت: ۵ میلیارد و ۶۹۶ میلیون تومان اعتبار توسط سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان برای اجرای مجتمع‌های آبرسانی برای رفع تنش آب شرب در مناطق بحرانی استان ابلاغ شد.

وی با بیان اینکه دولت دوازدهم توجه ویژه‌ای به روستاها و مناطق کمتر توسعه یافته دارد، تاکید کرد: در این راستا از محل اعتبارات ماده ۱۰و۱۲ موضوع ماده قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت، عملیات اجرای بیش از ۱۵ پروژه آبرسانی در سطح روستاها تامین اعتبار شده است.

وی با بیان اینکه این اعتبارات زمینه‌ساز تحول در بخش تامین آب آشامیدنی روستاهای استان خواهد داشت تصریح کرد: در این مدت شاخص‌های زیربنایی از جمله تامین آب آشامیدنی ارتقاء قابل توجهی یافته است.

مدیر عامل آب و فاضلاب روستایی استان گلستان با بیان اینکه آب آشامیدنی روستاهای زیر پوشش شرکت آبفای روستایی گلستان از ۴۰۲ حلقه چاه و ۱۸۴ دهنه چشمه استحصال می‌شود، خاطرنشان کرد: ۸۴۰ روستای استان با ۲۲۲ هزار مشترک از آب شرب سالم بهره‌مند هستند.

هرمزی افزود: آبرسانی در فصل تابستان به بیش از ۲۸۰ روستای گلستان با ۲۳ تانکر سیار با میانگین عمر ۱۲ سال کار سختی است و برای این منظور دست‌کم به ۳۲ دستگاه تانکر نیاز داریم.

 

لینک عضویت کانال تلگرام

https://tlgrm.in/ITNAnews

منبع: tasnimnews.com

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۰:۲۶

۱۴ مرداد ۱۳۹۷

کد خبر :

30943

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک