اختصاص بیش از 4 میلیارد تومان برای آبرسانی به روستاهای گنبدکاووس تورکمن نیوز: مدیر امور آب و فاضلاب روستایی گنبدکاووس از آبرسانی به ۴ روستای این شهرستان خبر داد و گفت: با اجرای این پروژه بیش از سه هزار و ۴۰۰ نفر از آب شرب سالم و پایدار برخوردار شدند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ به نقل از تسنیم، حسن فدایی با اشاره به پایان عملیات حفر و لوله‌گذاری چاه سلاق تاج‌محمد اظهارداشت: با اجرای این پروژه ۸۹۶ خانوار در روستاهای سلاق تاج‌محمد، سلاق نوری، سلاق امانلر و شهرک بهشتی از آب شرب بهداشتی و پایدار برخوردار شدند.

وی با بیان اینکه سه هزار و ۴۵۵ نفر از مردم این روستاها به آب شرب سالم دسترسی پیدا کردند، افزود: این پروژه ابتدای امسال آغاز شد و در چندماه به بهره‌برداری رسید. برای آبرسانی به این روستاها حدود چهار میلیارد و یکصد میلیون تومان اعتبار هزینه شده است.

مدیر امور آب و فاضلاب روستایی گنبدکاووس از شروع عملیات اجرایی حفر و لوله‌گذاری یک حلقه چاه عمیق در روستای آبادان‌تپه خبر داد و گفت: این پروژه برای رفع کمبود آب شرب روستاهای ملک‌علی تپه، آبادان تپه، امانگل تپه، ملاعلی تپه، قره‌محمد تپه انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه اجرای این پروژه حدود چهار میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار نیاز دارد، اظهارداشت: با حفر چاه روستای آبادان تپه یکهزار و ۹۴۱ خانوار با هفت هزار و ۵۰۹ نفر جمعیت از نعمت آب شرب پایدار و بهداشتی بهره‌مند خواهند شد.

فدایی به حفر یک حلقه چاه عمیق در آق‌آباد هم اشاره کرد و گفت: این پروژه امسال آغاز شده و زمینه برخورداری پنج هزار و ۵۳۴ نفر از روستاییان مناطق مرزی گنبدکاووس را فراهم می‌کند.

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۲:۰۸

۱۷ تیر ۱۳۹۸

کد خبر :

57006

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک