ترکمن نیوز
تاریخ : امروز دوشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۷
ترکمن نیوز

به میزانی گرگان؛

گلستان-ترکمن‌نیوز- اختتامیه پنجمین دوره مسابقات نیمه نهایی حفظ و قرائت قرآن کریم روحانیون، مدرسین و طلاب اهل سنت شمال کشور در گرگان برگزار شد و با معرفی نفرات برتر به کار خود پایان داد.

Quran light2 300x200 - اختتامیه پنجمین دوره مسابقات حفظ و قرائت قرآن کریم برگزار شد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن‌های ایران، به نقل از مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور، پنجمین دوره مسابقات نیمه نهایی حفظ و قرائت قرآن کریم روحانیون، مدرسین و طلاب اهل سنت شمال کشور در گرگان برگزار شد.

رئیس مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور در آیین اختتامیه پنجمین دوره مسابقات نیمه نهایی حفظ و قرائت قرآن کریم روحانیون، مدرسین و طلاب اهل سنت شمال کشور ضمن تقدیر و تشکر از طلاب و مدرسین در جهت حضور فعال در مسابقات قرآنی و برگزارکنندگان افزود: قرآن کریم برای یادگیری، تدبر، فهمیدن و درست عمل کردن در زندگی نازل شده است و به برکت انقلاب اسلامی هزاران نفر از جوانان و نوجوانان بعد از پیروزی انقلاب اسلامی حافظ قرآن شدند.

حجت الاسلام علی خیرخواه با بیان اینکه قرآن کریم، نور است، نوری که هرگز خاموش نمی شود و همه چراغ ها و حتی خورشید در عالم دنیا خاموش می شود، اظهار کرد: در روز قیامت نور قرآن است که عالم محشر را نورانی کرده و حافظان، قاریان و علاقمندان به این کتاب آسمانی را بهره مند می سازد.

وی بیان اینکه باید قدردان نظام جمهوری اسلامی باشیم، اظهار کرد: نظامی که قرآنی است و با قرآن عمل می کند و باعث شده که چنین محفل های نورانی و معنوی برای روحانیون و طلبه های اهل سنت محیا شده و شاهد حضور حافظان و قاریان قرآنی فراوانی باشیم.

رئیس مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور اظهار کرد: در کنار یادگیری قرآن آنچه که برآن تاکید شده است، عمل به قرآن است و دعا می کنیم که خداوند ما را با قرآن مشهور گردانده و زندگی مان زندگی قرآنی باشد.

جانشین معاونت فرهنگی و امور روحانیون دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور در گرگان گفت: اهل سنت استان گلستان همگام با دیگر مردم عزیز کشورمان با بصیرت، آگاهی و هوشیاری در برابر فتنه ها ایستادگی کردند.

غلامرضا ابراهیمی افزود: طی چند روز اخیر هم عده ای می خواستند با کج فهمی دست به رفتارهایی بزنند که باز هم نقشه های آنان نقش برآب شد و مجددا پوزه آمریکای جنایت کار، اسرائیل غاصب و حکومت های مزدور به خاک مالیده شد.

وی با تاکید براینکه، مسئولین باید قدردان مردم بوده و در رفع مشکلات آنها گام بردارند، افزود: مردم کشورمان همیشه گوش به فرمان رهبر معظم انقلاب بوده و در همه حال در مقابل تمام نقشه های شوم دشمنان ایستادگی کرده اند و اینطور نیست که مشکلی نداشته باشند و باید بنا به فرموده رهبر معظم انقلاب مشکلات مردم جدی گرفته شده و حل شود.

وی با تاکید براینکه مردم عزیز کشورمان با الگو قرار دادن آموزه های دینی و بیانات رهبر معظم انقلاب هیچ وقت به دشمنان اسلام اجازه نخواهند داد تا دست به چنین رفتارهایی بزنند، اظهار کرد: دشمنان اسلام باید بفهمند که هرچقدر هم فتنه و نا آرامی ایجاد کنند باز هم به نتیجه نخواهد رسید و خاموش خواهد شد.

ابراهیمی با اشاره به اینکه، در زمان هشت سال دفاع مقدس با اینکه اسلحه و تجهیزات نظامی کافی نداشتیم، ایستادگی کرده و با رهبری امام راحل به موفقیت دست یافتیم، اظهار کرد: امروز به شکر خدا، فریاد موشک های غیور مردان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی لرزه بر اندام دشمنان اسلام و نظام ایجاد کرده و پشتیبان و یاری دهنده ملت و کشور عزیز ماست.

وی با بیان اینکه از ۲۳۰ هزار شهیدی که در کشور داریم بیش از ۱۱ هزار شهید از اهل سنت هستند، افزود: جای تشکر و قدردانی دارد که اهل سنت کشورمان دوشادوش تشیع در حفظ انقلاب و نظام تلاش کرده اند.

جانشین معاونت فرهنگی و امور روحانیون دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور با تاکید براینکه قدر مردم، قرآن کریم، وحدت قرآنی و اسلامی، برابری و برادری و در نهایت قدر رهبر عزیزمان را بدانیم، افزود: باید دست به دست هم داده تا به پیروزی نهایی دست یابیم و به گونه ای که امام شهداء و شهیدان از ما انتظار دارند، باشیم.

ابراهیمی با اشاره به ترویج برنامه ها و محافل قرآنی افزود: این کتاب مقدس مفاهیم بزرگ و ارزشمندی دارد و ما در مسیر انقلاب و دفاع مقدس نیز از برکات این کتاب الهی استفاده کردیم.

وی با بیان اینکه این مسابقات پنجمین دوره از مرحله استانی قرآن کریم است که در گرگان برگزار شد و نفرات برتر در مسابقات کشوری شرکت خواهند کرد، اظهار کرد: مرحله نهایی این رقابت ها در بوشهر برگزار خواهد شد که طی آن پرتو نور الهی قرآن کریم در امواج دریای عمان و خلیج همیشه فارس تجلی خواهد یافت.

جانشین معاونت فرهنگی و امور روحانیون دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور افزود: اگر امروز در مقابل استکبار جهانی یکی هستیم فقط به دلیل این است که به قرآن کریم پناه آورده ایم و به مفاهیم قرآنی و ارزشهای معنوی آن پی برده ایم.

معاون فرهنگی و امور روحانیون مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور با اشاره به اینکه حوادث و نا آرامی های اخیر با نگرانی مردم برای معیشت متفاوت است، گفت: در طی این چند روز اخیر حتی یک شعار هم در مورد معیشت و اقتصاد مردم سر داده نشده است بلکه اصل نظام و حکومت اسلامی توسط عده ای فریب خورده، مورد هدف و نشانه قرار گرفته شده است.

حجت الاسلام نورعلی دیلم افزود: دین مبین اسلام بر معشیت و اقتصاد مردم تاکید فراوان دارد و قدم اول دین مبین اسلام رفع مشکلات و معیشت امت بوده اما در کنار آن اخلاق، معنویت و رسیدن به حیات طیبه مورد تاکید دین مبین اسلامی است.

وی با بیان اینکه، انقلاب و نظام اسلامی به راحتی به دست نیامده است که یک عده فریب خورده بخواهند درصدد زیرسوال بردن آن باشند، اظهار کرد: انقلاب و نظام اسلامی کشورمان ثمره خون شهیدان و مردم ولایی و متدین این مرز و بوم است که گوش به فرمان رهبر فرزانه خویش هستند و در برابر استکبار جهانی ایستادگی می کنند.

معاون فرهنگی و امور روحانیون مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور در ابتدای سخنان خود ترویج معارف قرآنی را یکی از حسنات و برکات جامعه اسلامی عنوان کرد و افزود: قرآن کریم زمینه سعادت دنیا و آخرت را برای همه انسانها تضمین می کند.

حجت الاسلام نورعلی دیلم ضمن تقدیر و تشکر از رئیس مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور به منظور حمایت از برگزاری مسابقات و محافل قرآنی گفت: برگزاری این مسابقات ضمن ترویج اشتراکات مسلمانان، باعث ایجاد حس رقابت قرآنی، شناسایی استعدادهای قرآنی و ایجاد انگیزه معنوی در بین طلاب و روحانیون می شود.

معاون فرهنگی و امور روحانیون مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور خاطر نشان کرد: خداوند متعال، قرآن کریم را نورالمبینا معرفی کردند، چون قرآن کریم نوری است که در جامعه اسلامی می تابد و امت اسلامی را در ذیل نور و روشنایی خود هدایت می کند.

حجت الاسلام نورعلی دیلم، ذیل نور قرآن کریم قرار گرفتن کشور عزیزمان را از برکات مهم انقلاب و نظام اسلامی دانست و افزود: داشتن حکومت اسلامی یکی از خواسته های تمام مسلمانان جهان است و آنها خواهان این هستند که قرآن کریم حاکم باشد تا بتوانند در سایه آن به موفقیت و سعادت دست یابند.

وی اظهار نمود: باید شاکر و قدردان نظام باشیم که در عصر خود زیر حکومت اسلامی و قرآن کریم در کمال اتحاد و همدلی زندگی می کنیم.

گفتنی است در پنجمین دوره مسابقات نیمه نهایی حفظ و قرائت قرآن کریم برادران روحانی، مدرس و طلبه اهل سنت شمال کشور ۹۰ نفر نام نویسی کرده بودند که با داوری آقایانش استاد حبیب مهکام، سید محمد راد، محمد علی محمد نژاد و جواد شاهینی، با بررسی و آرا نتایج، نفرات برتر و برگزیده بدین شرح معرفی شدند:

بخش روحانیون:

حفظ کل

نفر اول: محمد صفا چپرلی

نفر دوم: صالح حبیب لی

نفر سوم: ظهیر گوکلان

حفظ ۲۰ جزء

نفر اول: نعمت اله نیک نهاد

نفر دوم: محمد رحیمی

حفظ ۱۰ جزء

نفر اول: ضیاالدین گری

حفظ ۵ جزء

نعمت اله داشلی سید

صوت و لحن

نفر اول: ادریس خوجملی

نفر دوم: اسلام صلاحی از گیلان

نفر سوم: حبیب اله پهلوان زاده

قرائت و ترتیل

نفر اول: عبدالشریف خوجملی

نفر دوم: حسین مختومی

نفر سوم: عبداله راستگویی از گیلان

ترجمه و مفاهیم

نفر اول: عبدالصالح امین پور

نفر دوم: ذکریا گری

نفر سوم: عبداله فروتن

بخش طلاب:

حفظ کل

نفر اول: عبدالباسط پنق

نفر دوم: صلاح الدین محی زاده

حفظ ۱۰ جزء

نفر اول: عبدالقائم اوزونی دوجی

نفر دوم: قربان محمد سعیدی

نفر سوم: فرهاد یانئق

حفظ ۵ جزء

نفر اول: حسین راوشی

نفر دوم: صلاح الدین پقه

نفر سوم: سعید قزل

صوت و لحن

نفر اول: احمد عاصمی

نفر دوم: عبدالحی حسن زاده

نفر سوم: عبدالقیوم هشمن

قرائت و ترتیل

نفر اول: نوید سفارشی از گیلان

نفر دوم: عبیداله هیوه چی

نفر سوم: عبدالرحیم اوزونی دوجی

ترجمه و مفاهیم

نفر اول: امین مختومی

نفر دوم: نعمت الهی ثانی

نفر سوم: مولام بردی امین پور

 

گردآوری: گروه خبری ترکمن‌نیوز

https://t.me/ITNAnews

انتشار دهنده :
Medeniyet

نظراتنظر شما چيست ؟

- پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.

- پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.

- انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

آخرین خبر ها

ترک تحصیل دانش آموزان مناطق مرزی روند رو به رشد دارد...

استقبال از قهرمانان گلستانی مسابقات پارآسیایی جاکارتا...

سریال “بازی نقابها” از نگاهی دیگر

رقابت های لیگ برتر والیبال از پس فردا آغاز می شود...

بیشتر از جمعیت کشور، موبایل داریم!

روز جهانی عصای سفید

کشت برنج به روش خشک‌آوری در گنبدکاووس...

مدارس سمپاد مهارتی در استان ها راه اندازی می شود...

تیمار ۱۰۴ گونه حیات وحش مصدوم درگلستان...

راه اندازی دیسکاشن دریایی در شهرستان ترکمن+عکس...

مراسم معارفه رئیس سازمان بسیج رسانه گلستان برگزار شد...

صنایع دستی اقوام گلستان فرصتی برای راهیابی به بازارهای جهانی...

کاهش ۴ تا ۶ درجه ای دمای هوای گلستان

عیادت محمود ایوبی از یاشار کمی+عکس

آیا خلیج گرگان خشک می شود؟

۲۰ هزار هکتار مراتع شمال گنبد در خطر بیابانی شدن هستند...

آزمون: اولویت هرکسی خانواده است/ سرباز تیم ملی هستم...

پنج کتاب نویسندگان گلستانی در دوازدهمین نمایشگاه کتاب رونمایی شد...

بیشتر خانه‌های روستایی استان گلستان غیرمقاوم است...

محمد و فاطمه بیشترین نام های نوزادان گلستانی...

شهروند،خبرنگار

آمار و ارقام

افراد آنلاین : 7

بازدید امروز : 8024

بازدید دیروز : 5586

بازدید این هفته : 8024

بازدید این ماه : 111042

بازدید کل : 283922

تبلیغات

تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات

© کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به وب سایت "ترکمن نیوز" می باشد. کپی برداری از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است .

بالا