احیا و بازآفرینی محلات قدیمی و بافت های فرسوده گلستانگلستان-ترکمن نیوز-  مدیرکل راه وشهرسازی استان گلستان گفت: محلات قدیمی، بافت های فرسوده و حاشیه شهرهای گلستان با اعتبار ۴۱۸ میلیارد ریالی بازآفرینی و احیا می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن های ایران،  به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی، حسین محبوبی اظهار داشت: در این طرح علاوه بر نوسازی محلات هدف و ساماندهی حاشیه شهرها، ۲ هزار و ۷۹۲ واحد مسکن در بافت های هدف طرح ساخته می شود.
وی بیان کرد: تسهیلات در نظر گرفته شده برای سازندگان واحدهای مسکونی این مناطق به ازای هر واحد ۴۰۰ میلیون ریال با نرخ سود ۹ درصد برای دوره مشارکت ۲ ساله ساخت است.
محبوبی به تسهیلات خرید مسکن در این مناطق هم اشاره کرد و گفت: این تسهیلات از محل صندوق پس انداز مسکن برای متقاضیان خرید واحد مسکونی در محدوده ها و محلات هدف در شهرهای بزرگ بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت ۶۰۰ میلیون ریال و سایر مناطق شهری ۴۰۰ میلیون ریال با نرخ سود ۶ درصد با دوره بازپرداخت حداکثر ۱۲ساله است.
وی افزود: تسهیلات ودیعه اسکان موقت به صورت قرض الحسنه در کلان شهرها ۲۰۰ میلیون ریال برای هر متقاضی واجد شرایط و در سایر شهرها ۱۵۰میلیون ریال است.
مدیرکل راه وشهرسازی استان گلستان ادامه گفت: اجرای طرح بازآفرینی شهری استان گلستان برای ۵ هزار و ۱۱۶ نفر در گلستان فرصت‌های شغلی مستقیم و غیر مستقیم ایجاد می کند.
محبوبی بیان کرد: اولویت اجرای طرح های بازآفرینی شهری در استان گلستان، شهرهای بالای ۵۰ هزار نفر است و در شهرهای زیر ۵۰ هزار نفر به شرط تعریف و ارایه طرح، امکان پذیر خواهد بود.

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۱:۰۸

۰۳ دی ۱۳۹۷

کد خبر :

42474

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک