ملی تشخیص بیماری‌های اسب کشور 300x179 - احداث نخستین مرکز ملی تشخیص بیماری‌های اسب کشور در گلستانتورکمن نیوز: معاون طرح و برنامه دامپزشکی گلستان گفت: مرکز ملی تشخیص بیماری‎های اسب در شهرستان آق‌قلا ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ سعید سعادت‌فر در بازدید فرماندار این شهرستان از روند اجرایی پروژه مرکز ملی تشخیص بیماری‌های اسب اظهارداشت: مرکز ملی تشخیص بیماری‌های اسب دارای یک‌هزار و ۳۰۰ متر مربع زیر بنا بوده و در زمینی به وسعت ۱۱ هزار و ۲۰۰ متر مربع در حال احداث است.

وی با اشاره به پیشرفت ۸۵ درصدی این پروژه گفت: این مرکز دارای بخش‌های مختلفی از جمله درمانگاه تخصصی اسب، سالن‌های کالبدشکافی، رادیوگرافی، سونوگرافی، جراحی، ریکاوری، میکروبی، تشخیصی آزمایشگاهی، ژنتیک و آنالیزموادغذایی است.

معاون طرح و برنامه دامپزشکی استان با بیان اینکه این مرکز برای نخستین بار در کشور راه‌اندازی می‌شود، خاطرنشان کرد: این مرکز در استان گلستان همه شرایط و استانداردهای بین‎المللی آزمایشگاهی را دارا است و به‌عنوان یکی از مجهزترین مراکز تشخیصی بیماری‌های اسب در منطقه و جهان خواهد بود.

امیرشیر توماج، فرماندار آق‌قلا نیز بیان داشت: بهره‌برداری از این پروژه ملی سبب رونق فعالیت پرورش دهندگان منطقه، توسعه صادرات اسب به کشورهای دیگر از جمله آسیای میانه، حفظ و احیای نژاد اسب اصیل ترکمن، تقویت و توسعه صنعت گردشگری و همچنین ایجاد بستر اشتغال پایدار و رشد اقتصادی منطقه خواهدشد.

 

گردآوری:گروه خبری تورکمن نیوز

http://turkmensnews.com

منبع:tasnimnews

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۱:۰۵

۲۷ تیر ۱۳۹۸

کد خبر :

57689

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک