مرکز مطالعات هواشناسی کشاورزی در آزادشهر 300x225 - احداث سومین مرکز مطالعات هواشناسی کشاورزی کشور در آزادشهراخبار آزادشهر– ترکمن نیوز-  فرماندار شهرستان آزادشهر از احداث سومین مرکز مطالعات هواشناسی کشاورزی کشور در این شهرستان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وتحلیلی ترکمن های ایران، سیدرسول حسینی روز سه شنبه اظهارکرد: براساس تصمیمات اتخاذ شده، احداث مرکز مطالعات هواشناسی کشاورزی کشوری برای شهرستان آزادشهر به تصویب رسیده و این مرکز بعد از تهران و مشهد سومین مرکز در کشور بوده و فعالیت آن بزودی آغاز می شود.
فرماندار شهرستان آزاشهر افزود: مجوزهای لازم برای احداث این مرکز صادر شده و بزودی پس از جانمایی و مشخص شدن زمین مورد نظر، عملیات ساخت آن شروع می شود.
وی با اشاره به وضعیت محور ارتباطی خوش ییلاق ابراز کرد: محور آزادشهر به خوش ییلاق از چند نقطه بوسیله چند پیمانکار در حال زیرسازی و آسفالت است، که آخرین کارگاه از پل غزنوی تا انتهای حوزه استحفاظی شهرستان آزادشهر با اعتبار ۲۴۰ میلیارد ریال به طول ۱۵ کیلومتر نیز تجهیز و آغاز کار کرده است.
حسینی درخصوص اراضی مشکل دار این محور گفت: در پایین دست هم با وجود مشکلاتی که با معارضان داریم با استفاده از ماده ۹ و طبق دستوری که وزیر راه و شهرسازی صادر کرد، بودجه ای در اختیار دادگستری است که با خرید اراضی آن منطقه، عملیات اجرایی آغاز خواهد شد.
نماینده عالی دولت در شهرستان آزادشهر تصریح کرد: طرح میز خدمت که هر جمعه با حضور مسئولان شهرستانی در مصلای نماز جمعه برپاست مورد توجه مدیران کشوری قرار گرفته است و به عنوان یک طرح ملی با نام این شهرستان به ثبت رسید که بزودی شاهد راه اندازی آن در کشور خواهیم بود.
فرماندار شهرستان آزادشهر خاطرنشان کرد: تفاهم‌نامه‌ای بین شرکت دانش بنیان تدبیر انرژی و شرکت لیندنر اتریش برای تبدیل زباله به تولید کود و سوخت در سایت زباله این شهرستان امضا شده و مشکلات زیست محیطی این سایت تا اسفندماه امسال رفع خواهد شد.

 

لینک عضویت کانال تلگرام

https://tlgrm.in/ITNAnews

منبع: irna.ir

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۳:۴۰

۲۳ مرداد ۱۳۹۷

کد خبر :

32611

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک