اخبار گنبدکاووس– ترکمن نیوز- معاون استاندار گلستان و فرماندار ویژه گنبدکاووس گفت: اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور، یک درمانگاه و مجتمع آموزشی و فرهنگی چند منظوره در محله مدرسی به عنوان یکی از محلات آسیب پذیر این شهر احداث می کند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، عبدالقدیر کریمی در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر این شهرستان اظهار کرد: در بازدید چند روز پیش مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور از این محله که از محلات آسیب پذیر شهر گنبد است و در بخشی از آن افغان ها نیز ساکن هستند، قول مساعد برای ساخت این مجموعه از محل اعتبارات ملی داده شد.
وی گفت: درصورت تامین زمین مورد نیاز توسط شهرداری یا افراد نیکوکار گنبدکاووس، عملیات احداث این درمانگاه و مجتمع آموزشی و فرهنگی در محله مدرسی این شهر آغاز می شود.
کریمی، توجه به اقدامات پیشگیرانه در آسیب های اجتماعی، تغییر نگرش مدیران و تقویت نگاه علمی به این حوزه را از مهمترین رویکردهای شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر گنبد برشمرد و اضافه کرد: دانشگاه ها باید با تشکیل اتاق فکر، یاری گر ادارات و نهادها در انجام اقدامات پیشگیرانه باشند.
وی پیشنهاد داد تا انتظامی گنبد از ظرفیت همیاران پلیس و مشارکت مردم برای مقابله با مواد مخدر و آسیب های ناشی از آن استفاده کرده و دیگر ادارات و نهادهای عضو این شورا نیز برنامه های مفرح و نشاط آور با همکاری تشکل های مردم نهاد درمحلات آسیب پذیر اجرا نمایند.
سرهنگ محمود علی فر فرمانده انتظامی گنبدکاووس نیز دراین جلسه از اجرای چهار مرحله طرح پاکسازی محلات آسیب پذیر این شهر در یک ماه گذشته خبر داد و گفت: در این ارتباط ۲۱ معتاد و خرده فروش مواد دستگیر و تحویل مراکز ترک اعتیاد شدند.
همچنین در این جلسه گزارشی از اقدامات درمانی و آموزشی صورت گرفته توسط مرکز بهداشت گنبد و نیز راهکارهای پیشگیرانه درحوزه اعتیاد و آسیب های اجتماعی توسط یکی از کارشناسان این شهرستان ارائه شد.

گردآوری: گروه خبری ترکمن نیوز

منبع: irna.ir/golestan

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۶:۰۲

۳۰ مهر ۱۳۹۷

کد خبر :

38339

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک