احداث دایک در یلمه خندان برای مقابله با سیلترکمن نیوز:  سرپرست گروه سدها و مدیریت سیلاب شرکت آب منطقه ای گلستان گفت: احداث دو دایک حفاظتی در یلمه خندان که از چند روز قبل احداث آن آغاز شده بود، تا ۶ فروردین به پایان می رسد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛سید محسن حسینی گفت: با توجه به پیش بینی‌های انجام شده از سوی اداره کل هواشناسی و تمهیدات انجام شده در بالا دست برای جلوگیری از سیلاب، به عنوان آخرین مرحله برای جلوگیری از بروز سیلاب در آق قلا اقدام به ایجاد دایک در منطقه یلمه خندان و لایروبی کانال زهکش مجاور کردیم.

وی افزود: طول این دایک ۷ کیلومتر بوده و از گرگان رود شروع می‌شود و به شکل هلال در شمال آق قلا در جاده بین اینچه برون و آق قلا ادامه دارد.

جمشیدی گفت: دایک اول برای حفاظت از روستای یلمه خندان و به طول چهار کیلومتر است که تا روز چهارم فروردین دو کیلومتر آن اجرایی شده و تا ۶ فروردین عملیات اجرائی آن به پایان می رسد.

وی ادامه داد: دایک بعدی یلمه خندان برای حفاظت از شهر آق قلا در سمت شمال شرق آق قلا به طول یک هزار و ۳۰۰ متر در حال اجراست که تاکنون هزار و ۱۰۰ متر اجرائی شده است و چهارم فروردین ماه عملیات اجرائی آن به اتمام رسید.

حسینی گفت: اگر آبی در پشت این دایک جمع شود با توجه به شیب طبیعی زمین به سمت شمال آق قلا هدایت و دیگر وارد شهرستان آق قلا نمی‌شود.

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۴:۴۱

۰۵ فروردین ۱۳۹۹

کد خبر :

71928

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک