احداث تونل (داکت) ضدعفونی در پایانه مرزی اینچه برونترکمن نیوز:  مدیر پایانه‌مرزی اینچه برون در استان‌گلستان از احداث داکت(تونل)ضدعفونی در نقطه صفر مرزی گلستان با کشور ترکمنستان خبرداد و گفت: این تونل برای ضدعفونی محمولات و ناوگان ورودی و خروجی به استان و جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و عوامل بیولوژیک بیماری زا احداث شده است.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  محسن عامریون در مصاحبه با پایگاه اطلاع‌رسانی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای گلستان گفت: این تونل(داکت)دارای ۲۰ متر طول، ۵ متر عرض و ۵ متر ارتفاع است که طبق توافق با طرف ترکمنستانی در مرز اینچه برون احداث شده تا کامیون های ورودی و خروجی به استان را ضدعفونی و گند زدایی کند.

وی، هزینه احداث این تونل را حدود ۲۰۰ میلیون تومان و از محل منابع بخش خصوصی اعلام کرد و گفت: در حال حاضر به دلیل شیوع ویروس کرونا ترددی در مرز اینچه برون نداریم اما بزودی شاهد بازگشایی مرز و برقراری تبادلات اقتصادی خواهیم بود.

سالانه حدود ۲۰ هزار تردد (ورود و خروج) از مرز اینچه برون انجام می شود که حجم عمده تبادلات با کشور ترکمنستان و تعدادی با کشور قزاقستان می باشد.

پایانه مرزی اینچه برون با حدود ۴۹ هکتار وسعت، تنها مرز رسمی کشور در استان گلستان بین ایران و ترکمنستان است که بخشی از مراودات اقتصادی اجتماعی بین دو کشور از طریق آن انجام می شود و ۵۵ کیلومتر تا آق‌قلا و ۷۵ کیلومتر تا گرگان مرکز استان فاصله دارد.

 

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۹:۳۰

۰۶ خرداد ۱۳۹۹

کد خبر :

76008

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک