Untitled 1 22 300x192 - احداث بازارچه دائمی صنایع دستی ویژه بانوان در گنبدکاووستورکمن نیوز: فرماندار ویژه گنبدکاووس گفت: در صورت تامین زمین از سوی شهرداری آمادگی لازم برای احداث بازارچه دائمی صنایع دستی ویژه بانوان را داریم.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ عبدالقدیر کریمی در جلسه کارگروه تخصصی امور بانوان و خانواده فرمانداری این شهرستان اظهار داشت: اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلستان بایستی در احداث بازارچه دائمی صنایع دستی که یکی از نیازهای ضروری بانوان این شهرستان می باشد مساعدت و یاری کند.

کریمی با اشاره به نقش شرکت های تعاونی برای ایجاد اشتغال و توانمند سازی بانوان تصریح کرد: ۳۰ تعاونی فعال ویژه بانوان در گنبدکاووس وجود دارد.

فرماندار گنبدکاووس افزود: بانوان با فروش مستقیم محصولات خود در بازارچه دائمی صنایع دستی می توانند به درآمد پایدار برسند.

رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گنبدکاووس نیز در این جلسه گفت: با توجه به وجود اقوام مختلف این شهرستان نیازمند بازارچه دائمی صنایع دستی می باشد.

مریم آق آتابای در ادامه اضافه کرد: تا زمانی که زمین مناسب برای احداث بازارچه دائمی صنایع دستی بانوان در گنبدکاووس تامین شود می‌توانیم بازارچه را به صورت موقت و فصلی در برخی مکان‌های مرکزی شهر، یا بخشی از پارک قابوس و یا در محیط ادارات و نهادهایی که فضای مناسب دارند، راه‌اندازی نماییم.

 

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۰:۴۸

۱۴ آذر ۱۳۹۸

کد خبر :

65386

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک