رامین نورقلی پور در حاشیه مراسم کلنگ زنی پروژه گردشگری آشوراده گلستان-ترکمن نیوز-  نماینده مردم غرب گلستان در مجلس شورای اسلامی گفت: نخستین بندرگاه تخصصی واردات چوب آلات از کشور روسیه از طریق کریدور آبی دریای خزر در سواحل شهرستان گمیشان احداث خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن های ایران،  به نقل مهر، رامین نورقلی پور شامگاه پنجشنبه در حاشیه مراسم کلنگ زنی پروژه گردشگری آشوراده در جمع خبرنگاران اظهار کرد: نخستین بندرگاه تخصصی واردات چوب آلات از کشور روسیه از طریق کریدور آبی دریای خزر در سواحل شهرستان گمیشان احداث خواهد شد.

وی افزود: با توجه به این که تاکنون هیچ یک از بنادر فعلی فعال در حاشیه دریای خزر در استان های شمالی کشور نتوانسته مجوز واردات چوب آلات را کسب کنند مذاکراتی در این خصوص در دستور کار قرار گرفت و موافقت وزیر جهاد کشاورزی برای صدور مجوز واردات «گرده بینه» از طریق مسیر آبی خزر برای گمیشان اخذ و تحصیل شده است.

نورقلی پور ادامه داد: علیرغم این که تمام سواحل جنوب شرقی دریای خزر در اختیار گلستان است اما استان فاقد بندرگاه فعال است که انشاالله با راه اندازی بندرگاه واردات چوب نیاز چوب کشور از خارج تامین خواهد شد.

وی با اشاره به مصوبه مجلس برنامه ششم توسعه کشور گفت: با عنایت به این که به مدت ۱۰ سال هرگونه بهره برداری از جنگل های شمال کشورمان ممنوع است ایجاد این بندرگاه کمک بزرگی به حفظ مواهب خدادادی و جنگل‌های شمال کشور هم خواهد کرد.

نورقلی پور ابراز امیدواری کرد با توجه به مذاکرات موافقت سازمان بنادر و کشتیرانی کشور و حمایت های همه مدیران استانی و نمایندگان پرتلاش استان هر چه سریعتر این بندرگاه ساخت این بندرگاه وارد فاز اجرایی شود.

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۱:۰۴

۰۹ آذر ۱۳۹۷

کد خبر :

41034

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک