احتمال طغیان دوباره گرگان رود قوت گرفتگلستان-ترکمن نیوز:  مدیر کل دفتر مدیریت بحران استانداری گلستان هشدار داد که روستاهای واقع در مسیر گرگان رود حد فاصل روستای چن سولی تا روستای سقر یلقی به دلیل طغیان رودخانه و افزایش حجم ورودی آب به این حوزه در معرض خطر هستند.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛مجتبی جمالی چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: مطابق اخطاریه سازمان هواشناسی و با توجه به افزایش بارندگی همراه با وزش باد در استان گلستان، لازم است اهالی منطقه از حضور در محدوده رودخانه خودداری کرده و در استحکام سیل بندهای احداثی بکوشند.
وی بیان کرد: اعضای ستاد مدیریت بحران استان گلستان در آماده باش هستند تا تدابیر لازم را برای هدایت آب از فیوزها و شکاف های ایجاد شده در بالا دست آق قلا بکار گرفته و مانع ورود مجدد آب به این شهر شوند.
همچنین فرماندار آق قلا گفت: باتوجه به پیش بینی تداوم بارش ها تا روزهای آینده، ورود حجم آب حدود ۲۱۰ متر مکعب بر ثانیه به حوزه آبریز گرگان رود پیش بینی می شود.
امان گلدی ضمیر اظهار داشت: اگر میزان بارش باران و طغیان از مقدار پیش بینی شده بیشتر نباشد، احتمال ورود آب به محله های شهری تا حد زیادی کاهش خواهد یافت.
وی افزود: تاکنون دستوری برای تخلیه مناطق شهری صادر نشده اما شهروندانی که چادرهای موقت خود را در شهر برپا کرده و احتمال آبگرفتگی آن وجود دارد می توانند از سالن ورزشی امام خمینی برای اسکان موقت استفاده کنند.
به گزارش ایرنا در پی بارندگی روزهای اخیر در استان گلستان؛ روان آبها مجددا در سطح منطقه جریان گرفته است.
در بین رودخانه های استان گلستان؛ گرگان رود آورد بیشتری دارد چراکه آب شمار زیادی از رودهای فرعی منطقه به آن می ریزد.

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۹:۱۲

۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۸

کد خبر :

51989

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک