امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس:

کریم آخوند جاور 300x188 - احتمال برگزاری نماز عید سعید فطر تقویت شده است+فیلم مصاحبهترکمن نیوز:  امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس از احتمال برگزاری نماز عید سعید فطر با رعایت پروتکل های بهداشتی خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  حاج عبدالکریم آخوند جاور در گفت و گو با خبرنگار ترکمن نیوز اظهار داشت: اگر گنبدکاووس جزو مناطق سفید اعلام شود با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی احتمالا زمینه برگزاری نماز عید سعید فطر سال ۱۳۹۹ مهیا خواهد شد.

وی تصریح کرد: حدود ۳ماه است که نماز جمعه در کشور برگزار نمی شود و این موضوع به یکی از نگرانی ها و دغدغه های مسلمین تبدیل شده امیدواریم با دعای خیر مردم در ماه مبارک رمضان، شیوع بیماری متوقف شود و با دستورالعمل‌های وزارت بهداشت بتوانیم نماز عید سعید فطر را هرچه باشکوهتر اقامه نماییم.

امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس تصریح کرد: البته این امر در راستای حفظ جان و سلامت جامعه بوده و ان شاء الله با همکاری مردم در رعایت نکات بهداشتی و مدد الهی در آینده نزدیک شاهد برپایی آیین های دینی خواهیم بود.

حاج آخوند جاور ضمن قدردانی از جانفشانی های پزشکان، پرسنل درمانی و خدماتی بهداشت و درمان اظهار داشت: جا دارد از آن دسته از خیرین و گروه های مردم نهاد که در جهت درمان و یا مبازره با شیوع کرونا ویروس با جان و مال خود به میدان آمده‌اند تشکر نمایم و از همینجا دست آنان را به گرمی می‌فشارم.

وی در با اشاره بر واجب بودن زکات فطریه افزود: ۴ چیز زکات فطریه دارد گندم – جو – انگور خشک و خرما که امسال برآورد شده است:‌ گندم ۵ هزار تومان، جو ۸ هزار تومان، انگور خشک ۵۰ هزار تومان و خرما ۸۰ هزارتومان معادل پولی است.

امام جمعه اهل سنت شهرستان گنبدکاووس در خاتمه گفت: معمولا مسلمانان فطریه خود را قبل از عید فطر میپردازند که توصیه می‌شود در طول ماه رمضان یا اواخر ماه رمضان برای کمک به نیازمندان فطریه پرداخت شود تا خانواده‌هایی که مستمند هستند بتوانند نیازهای زندگی را تهیه و برای عید فطر مهیا شوند.

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۱:۰۰

۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹

کد خبر :

75289

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک