کادر پزشکی 300x185 - احتمال اعلام وضعیت سفید برای برخی از شهرهای گلستان/گنبد و گرگان در وضعیت زرد قرار دارندترکمن نیوز:  رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان گلستان با بیان اینکه وضعیت چهار شهر در گلستان نسبت به کرونا سفید است، گفت: احتمال اعلام وضعیت سفید برای دو شهر دیگر نیز در گلستان وجود دارد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ عبدالرضا فاضل گفت: براساس پروتکل‌هایی نسبت به اعلام وضعیت سفید شهر‌های استان گلستان اقدام می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان گلستان در خصوص وضعیت سفید کرونا اظهار کرد: اگر به ازای هر ۱۰۰ هزار جمعیت یک بیمار بستری کرونایی در آن شهر داشته باشیم وضعیت آن شهر را سفید اعلام خواهیم کرد و در حال حاضر چهار شهر مراوه تپه، گالیکش، رامیان و گمیشان جزو شهر‌های سفید استان گلستان به شمار می‌رود.
فاضل متذکر شد: در شهرستان‌هایی که وضعیت آن‌ها سفید اعلام شده است پروتکل‌های بهداشتی مثل دیگر شهرستان‌ها رعایت می‌شود، در حال حاضر دیگر شهرستان‌های گلستان وضعیت زرد دارند و بر اساس ارزیابی که انجام دادیم و به وزارت بهداشت ارسال شده است احتمال آن وجود دارد که تصمیم گرفته شود شهر‌های سفید دیگری در استان اعلام کنند.
وی گفت: براساس ارزیابی‌هایی که انجام شده است برآورد می‌کنیم که دو شهر دیگر نیز وضعیت سفید اعلام شود، اما قطعا شهر‌های گرگان و گنبدکاووس شرایط زرد را در دو هفته آینده خواهند داشت.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان گلستان بیان کرد: در حال حاضر ۱۰ بیمارستان استان گلستان درگیر بیماران کرونایی هستند و در بیمارستان کردکوی، بندرگز و علی آبادکتول کمتر از ۱۲ بیمار حاد تنفسی بستری هستند.
فاضل در خصوص کمیته مرگ برای تشخیص جانباختگان کرونایی از غیر کرونایی، متذکر شد: همه مرگ‌های بیماران مشکوک به کرونا را بررسی نکردیم، ولی آنچه مسلم است تاکنون بالغ بر ۳۲۰ مرگ کرونایی در استان گلستان بر اساس آزمایش تشخیص کرونا داشتیم.
گردآوری:گروه خبری ترکمن نیوز
http://turkmensnews.com
منبع: shabestan

 

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۲:۴۸

۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹

کد خبر :

75345

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک