احترام و محبت نسبت به پیامبر (ص) از همه ارزش ها والاتر استتورکمن نیوز امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس ضمن توصیف اجمالی رسالت و شخصیت پیامبر گرامی اسلام اظهار داشت: حضرت محمد (ص) بر اساس آیات متعدد قرآن از مقام عبودیت و معنویت و نیز جایگاه شفاعت و بندگی ویژه ای در نزد الله متعال برخوردارند و به همین جهت احترام و دوستی نسبت به پیامبر از همه ارزش های دنیا والاتر است.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ آخوند عبدالکریم جاور درسخنان پیش از نماز عبادی جمعه دهم آبان ماه، تصریح کرد: رسول خدا شریعت پاک و سنت های ناب و ارزشمندی برای ما مسلمانان از خود بر جایی گذشته. قبول و عمل به این شریعت و سنت ها یعنی احترام و دوستی نسبت به حضرت محمد(ص)است.

وی افزود: با توجه به آنچه در قرآن کریم از مقام پیامبر (ص) آمده وظیفه ماست که با تفکر در آیات و سنن ایشان و شناختن این مقام، زمینه انس خود با شخصیت و رهنمودهای آن پیامبر بزرگ را فراهم کنیم.

خطیب جمعه اهل سنت گنبدکاووس در بخشی از سخنان خود به اهانت اخیر نویسنده هندو در بنگلادش به ساحت مقدس پیامبر در فضای مجازی اشاره کرد و اظهار داشت: دشمنان اسلام با توهین به پیامبر، آیات و احکام الهی بدنبال سست کردن ایمان و عقیده و نیز تضعیف جایگاه پیامبر (ص) در میان مسلمان و بخصوص نسل جوان هستند.

آخوند عبداکریم جاور تصریح کرد: خشم و تظاهرات هزاران مسلمان در بنگلادش، کشته شدن ۴ تن و زخمی شدن حدود ۵۰ نفر از مسلمانان در اعتراض به مطالب موهن آن نویسنده، نشانگر میزان عشق و محبت مردم مسلمان نسبت به پیامبر گرامی است.

وی یادآور شد: هر میزان از احترام و دوستی ما نسبت به پیامبر (ص) کاسته شود، نشانگر این است که همان میزان از اهمیت احکام و شریعت در ما کاسته شده است.

امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس با اشاره به خطر رسوخ فرهنگ غرب در جامعه و توسعه آن بین جوانان اظهار داشت: امروز جامعه گرفتار مشکلات فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و دردهای بسیاری است، وضعیت عمومی جامعه و برپایی جشن ها و عروسی ها بیانگر نفوذ و رشد فرهنگ غرب در جامعه است.

جاور تصریح کرد: امروزه یکی از مهمترین مسائل جامعه ما مسئله حجاب است. آزادی که سردمداران غرب بدنبال آن هستند چیزی جز بردگی، برهنگی و وحشیگری نیست.

وی از مومنین خواست؛ سعی کنید در ایمان و عمل به احکام اسلام قوی و ثابت قدم باشید

 

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۸:۲۴

۱۰ آبان ۱۳۹۸

کد خبر :

64212

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک