اجرا و حمایت از طرح کارورزی در مقابله با بیکاری ضرورت جامعه امروز استتورکمن نیوز:  فرماندار گرگان در راستای حمایت از طرح کارورزی و اشتغال جوانان گفت: طرح کارورزی از جمله برنامه های ویژه دولت “تدبیر و امید” برای حمایت از فارغ التحصیلان بیکار در کشور می باشد که عملیاتی شده است.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛محمد حمیدی اظهار داشت: افزایش اشتغال پذیری و توسعه اشتغال توأم با کسب مهارت، کمک به کاهش هزینه های نیروهای کار در بنگاههای اقتصادی و هدایت صحیح منابع هدفمندی یارانه در جهت توسعه اشتغال، از جمله اهداف این طرح می باشد.

وی در ادامه تاکید کرد:مدیران تمام دستگاههای دولتی و خصوصی می بایست به تعهدات خود در قبال اجرای کامل طرح کارورزی شهرستان طبق سهمیه اقدام نمایند.

حمیدی با اشاره به شرایط طرح کارورزی گفت: تمامی فارغ التحصیلان کارشناسی به بالا و دستگاها و شرکت های دولتی و خصوصی جهت بهره بری و ثبت نام در طرح، به اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی گرگان مراجعه نمایند.

وی در ادامه بیان‌کرد: افراد پس از ثبت نام در سامانه کارورزی و احراز صلاحیت، به واحدهای تولیدی و اقتصادی برای طی دوره کارورزی معرفی می شوند تا در دوره ۴ تا ۶ ماهه با یک سوم حداقل دستمزد مشغول به کار شوند.

فرماندار گرگان خاطر نشان‌کرد:  دولت نیز برای ترغیب کارفرمایان به جذب این افراد پس از اتمام دوره کارورزی مشوق بیمه‌ای در نظر گرفته است.

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۲:۲۹

۲۵ تیر ۱۳۹۸

کد خبر :

57526

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک