اجرای 40 طرح آبرسانی در روستاهای گنبدکاووسگنبدکاووس-ترکمن نیوز-  مدیر امور آب و فاضلاب روستایی گنبدکاووس گفت: امسال از محل اعتبارات ملی و استانی تعداد ۴۰ طرح آبرسانی در مناطق روستایی دو بخش مرکزی و داشلی برون این شهرستان درحال انجام است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن های ایران،  حسن فدایی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: برای عملیات اجرایی این تعداد طرح مبلغ ۱۷۲ میلیارد ریال اعتبار پیش بینی شده که تاکنون حدود ۴۰ درصد آن تخصیص یافته است.
وی، حفر و تجهیز چاه های جدید، احداث خط انتقال و مخازن ذخیره و پمپاژ، اصلاح شبکه توزیع و استانداردسازی انشعابات، احداث تاسیسات حذف آهن، مهندسی مجدد و لایروبی چاه ها، بازسازی مخازن هوایی و اتاقک های سر چاه ها را از مهمترین طرح های حوزه آب و فاضلاب روستایی گنبدکاووس درسال جاری برشمرد.
فدایی اضافه کرد: عملیات اجرایی بیشتر طرح ها که زیر مجموعه پنج مجتمع آبرسانی این شهرستان و یا مشترک با شهرستان های همجوار می باشد، در سال جاری آغاز شده و برخی طرح ها نیز ادامه عملیات اجرایی سال قبل آن است.
وی تصریح کرد: از طرح های در دست انجام این اداره، چهار طرح با اعتبار ۵۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال در ایام دهه فجر امسال به بهره برداری می رسد.
مدیر امور آب و فاضلاب روستایی گنبدکاووس همچنین گفت: در حال حاضر ۱۳۸ روستا در دو بخش مرکزی و داشلی برون این شهرستان دارای شبکه و تاسیسات آب شرب بهداشتی و سالم هستند و به ۲۷ روستا و نقطه جمعیتی نیز با ۶ دستگاه تانکر به صورت سیار آبرسانی می شود.
فدایی افزود: علاوه بر روستاهای زیرپوشش این اداره، ۱۰ روستای حاشیه شهر گنبدکاووس نیز زیر پوشش آب و فاضلاب شهری این شهرستان قرار دارند.
وی اضافه کرد: اداره آب و فاضلاب روستایی گنبدکاووس هم اکنون ۳۴ هزار مشترک دارد که آب مورد نیاز آنان از ۵۸ حلقه چاه آب تامین می شود.

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۳:۵۶

۱۰ دی ۱۳۹۷

کد خبر :

42885

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک