IMG 0216 1 1 300x200 - اجرای پنج بسته و برنامه فرهنگی در گنبدکاووسگنبدکاووس– ترکمن نیوز- رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گنبدکاووس در شرق گلستان گفت: پنج برنامه فرهنگی متناسب با ظرفیت های فرهنگی اقوام ساکن در این شهرستان اجرا میشود.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، رضا شجاعی در گفتگو با ایرنا گفت: این برنامه ها که فعلا در قالب طرح پیشنهادی بوده و چند روز پیش نیز با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان، فرماندار ویژه، برخی مسئولان و نماینده مردم این شهرستان درمجلس شورای اسلامی مورد بررسی قرار گرفت، با همکاری ادارات و نهادها و نیز هنرمندان اجرا می شود.
وی برگزاری هفته فرهنگی گنبد، اجرای برنامه های فرهنگی و هنری در محلات با محوریت محلات محروم و آسیب پذیر با هدف ایجاد نشاط اجتماعی و مقابله با آسیب های اجتماعی ، برگزاری جشنواره فرهنگی و هنری روستا با محوریت منطقه آزاد در بخش مرزی داشلی برون، ایجاد یا احداث یک پلاتو یا سالن کوچک اجرای نمایش و نیز مرمت و تجهیز مجتمع فرهنگی و هنری ارشاد، پنج برنامه فرهنگی تدوین شده است.
شجاعی از قول مساعد مسئولان شهرستان برای اجرایی شدن این برنامه ها خبر داد و اضافه کرد: برای هر یک از این بسته ها، برنامه های متنوعی به عنوان زیر مجموعه پیش بینی شده که با اجرای آن می توان شور و نشاط اجتماعی در مردم ایجاد کرد.
وی، اجرای نمایش های خیابانی و طنز در محلات شهر و روستاها، معرفی مشاهیر و مفاخر، تجلیل از هنرمندان پیشکسوت و فعالان هنری، برگزاری بازی های بومی و محلی، نمایش آداب و رسوم اقوام، پخش فیلم، برگزاری موسیقی محلی در فضای باز (طبیعت)، شعرخوانی و قصه گویی با لهجه اقوام، ساخت تندیس مشاهیر و معرفی آثار برجسته آنان و برپایی نمایشگاه های عکس را از جمله برنامه های پیشنهادی و زیر مجموعه بسته های فرهنگی این شهرستان برشمرد.
رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گنبدکاووس تصریح کرد: تنوع اقوام و فرهنگ ها، سنت ها و آیین های آنان و نیز وحدت و همدلی که بین اقوام در گنبد وجود دارد، ظرفیت بسیار خوبی برای توسعه فرهنگی این شهرستان است که باید از آن بیشتر استفاده شود.

 

 

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۰:۲۲

۰۹ آبان ۱۳۹۷

کد خبر :

39079

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک