آیینی 300x176 - اجرای نخستین موسيقی آیينی ایران و تركمنستانتورکمن نیوز: به همت رایزنی فرهنگی ایران در ترکمنستان، نخستین اجرای مشترک موسيقی آیینی ایران و تركمنستان توسط هنرمندان بومی دو کشور در تالار کمینه مرو اجرا شد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ نخستین اجرای مشترک موسيقی آیينی ایران و تركمنستان با حضور رسول جعفری، سركنسول ایران در استان مرو، مجيد كامرانی، سرپرست رايزنی فرهنگی كشورمان در تركمنستان، مهری ممد آوا، معاون فرهنگی و هنری و جوانان استان مرو، قدم ایلامانوف، نماینده وزارت امور خارجه تركمنستان در مرو و ساير مقامات استانی و كشورمان در مرو اجرا شد.

خانم مهری ممد اوا در سخنانی، ايران را از لحاظ فرهنگی غنی توصيف و اراده مقامات عالی استان مرو را برای توسعه اين فعاليت‌ها اعلام كرد.

جعفری هم در سخنان خود، به اجرای برنامه فرهنگی و هنری دو كشور در نه ماهه اول سال جاری در دو كشور و سفر مقامات عالی دو كشور در اين راستا به يكديگر اشاره كرد، مشتركات فرهنگی و هنری بين دو كشور را ارزیابی کرد.

Untitled 8 458762 300x102 - اجرای نخستین موسيقی آیينی ایران و تركمنستان

در ادامه، كامرانی به ظرفيت‌های بالقوه و بالفعل فرهنگی بين دو كشور، رويداد فرهنگی و هنری پيش‌روی را گويای بخشی از اين ظرفيت‌ها دانست و اراده دو كشور را مبنی بر توسعه روابط همه جانبه به ويژه روابط فرهنگی را بيان کرد.

بنابر اعلام این خبر، گروه ۱۴ نفره جايلان كه به سرپرستی رضا برات‌زاده و خوانندگی علی آبادی از خطه خراسان شمالي کشورمان در تركمنستان حضور داشتند که به اجرای مشترک موسيقی آیينی با ترکمنستان پرداختند.

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۱:۰۴

۲۸ آذر ۱۳۹۸

کد خبر :

66212

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک