artesh behdasht golestan 300x226 - اجرای طرح مردم‌یاری بهداشت درمان نیروی زمینی ارتش در گلستانگلستان-ترکمن نیوز-  ارشد نظامی آجا در استان گلستان گفت: طرح کشوری مردم‌یاری اداره بهداشت، امداد و درمان نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران (نزاجا) در استان گلستان اجرا می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن های ایران،  به نقل از روابط عمومی استانداری گلستان، سرتیپ دوم ستاد محمد غفاری صبح امروز در دیدار با استاندار گلستان اظهار داشت: این طرح برای نخستین بار به مدت ۳ روز از ۹ تا ۱۱ آبان در شهر انبارالوم اجرا می‌شود.

وی اظهار کرد: در این طرح، تیم درمانی۶۰ نفره شامل پزشکان متخصص جراحی عمومی، جراحی ارتوپدی، جراحی چشم، متخصص داخلی و عفونی، متخصص رادیولوژی، متخصص قلب، متخصص اطفال، دنداپزشک، پزشک عمومی، داروساز، رادیولوژیست، کارشناس ارشد روانشناسی و تغذیه و پرستار و بهیار به صورت شبانه روزی به مردم خدمات بهداشتی و درمانی ارائه می‌کنند.

غفاری افزود: این تیم درمانی با امکانات کامل درمانی شامل اتاق عمل سیار، یونیت دندانپزشکی، آزمایشگاه، سونوگرافی و رادیولوژی در مدرسه شهید بهشتی شهر انبارالوم مستقر خواهند شد.

ارشد نظامی آجا در استان گلستان با اشاره به اهداف اجرای این طرح گفت: کمک به قشر محروم و ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به قشر آسیب پذیر، بررسی امکانات و سازه های سیار کادر برای مواقع ضروری و آمادگی کادر پزشکی برای ارائه خدمات در شرایط بحرانی از جمله اهداف این طرح کشوری است که از سوی نیروی زمینی ارتش اجرا می‌شود.

سید مناف هاشمی، استاندار گلستان نیز در این دیدار با استقبال از این اقدام پسندیده تصریح کرد: با هماهنگی به عمل آمده با فرمانداری شهرستان آق‌قلا و بخشداری وشمگیر همه امکانات مورد نیاز در اختیار قرار خواهد گرفت.

استاندار گلستان افزود: هماهنگ کردیم جهت انتقال بیماران از ۲۳ روستای تحت پوشش به وسیله اتوبوس و غیره اقدام شود.

عبدالله حسین زاده، رئیس بیمارستان ۵۶۰ گرگان نیز در این دیدار با اشاره به امکانات و تجهیزات مورد استفاده در طرح خاطرنشان کرد: پشتیبانی از اجرای این طرح بر عهده قرارگاه عملیاتی لشکر ۳۰ و تیپ ۲۳۰ می باشد و محوریت امکانات و تجهیزات نیز با بیمارستان ۵۶۰ منطقه ای گرگان است که به منظور ارائه خدمات بهتر، از مشهد و تهران نیز تجهیزاتی در اختیار استان قرار گرفته است.

وی افزود: با توجه به وظایف فرعی قانونی ارتش جمهوری اسلامی و پیرو تأکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر امیدآفرینی در جامعه، نیروهای مسلح به این دستور لبیک گفتند و این اقدام در همین راستا است که امیدواریم بتوانیم آن را در همه مناطق محروم اجرا کنیم.

 

گردآوری:گروه خبری ترکمن نیوز

http://turkmensnews.com/

منبع:tasnim

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۴:۱۵

۰۶ آبان ۱۳۹۷

کد خبر :

38735

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک