اجرای طرح اجرای المان‌های ۴۰گانه در شهر گرگاناخبار گرگان– ترکمن نیوز- عضو شورای شهر گرگان گفت: به مناسبت چهل سالگی انقلاب اسلامی طرح اجرای المان‌های ۴۰گانه در شهر گرگان اجرا می‌شود و باید احداث المان‌های شهدا و هنرمندان نیز در سطح شهر در دستور کار قرار گیرد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، ناصر گرزین در نشست صحن علنی شورای شهر گرگان اظهار داشت: پروژه‌هایی که در سطح شهر آغاز شده باید با زمان‌بندی تعیین شده به اتمام برسد و در کمیسیون سرمایه‌گذاری نیز باید به بخش مشارکت بخش خصوصی و استفاده از توان آن توجه شود.

وی افزود: وارد چهل سالگی انقلاب اسلامی می‌شویم و انقلاب اسلامی در گذر ۴ دهه خود دستاوردهای زیادی داشته که قطع وابستگی سیاسی و فرهنگی از بیگانگان، رشد اقتصادی، آزادی و استقلال‌طلبی، خودباوری و عدالت‌خواهی از مهم‌ترین این دستاوردها بوده است.

عضو شورای شهر گرگان تصریح کرد: با توجه به رویکردها و توطئه‌های دشمن، چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی بهترین فرصت ارائه دستاوردهای انقلاب اسلامی است و همه ما داریم وظیفه سنگینی داریم که برنامه‌های خوبی را در این زمینه تدوین کنیم.

گرزین گفت: در این زمینه باید طرح المان‌های ۴۰گانه در شهر گرگان اجرا شده و احداث المان‌های شهدا و هنرمندان نیز در سطح شهر در دستور کار قرار گیرد.

وی افزود:روز ملی گرگان را در ۵ آذر داریم که افتخار همه شهروندان گرگانی است که پیشنهاد می‌شود ساخت المان شهدای ۵ آذر در اولویت قرار دهیم و نیاز است که واقعه ۵ آذر شهر گرگان را دوباره بازسازی کنیم.

عضو شورای شهر گرگان گفت: قیام ۵ آذر شهر گرگان هم‌ردیف دیگر قیام‌های سراسر کشور است و ۱۴ شهید را ما در این روز تقدیم انقلاب کردیم و باید برای ثبت آن در تقویم و دیدار با مقام معظم رهبری تلاش کنیم.

گرزین اظهار کرد: توجه به منظر و فضاسازی شهری باید در اولویت قرار گیرد و باید در این فضاسازی شهری از پیام‌ها و تصاویر شهدا در شهر گرگان استفاده شود.

وی با تاکید بر توجه به بحث‌های ترافیکی در گرگان گفت: ترافیک در محور گلشهر و ناهارخوران نیاز به توجه ویژه دارد و امسال تابستان مشکلات خاصی را در این محورها داشتیم که باید برای بازگشایی محورهای جدید در بودجه سال ۹۸ اعتبار در نظر بگیریم.

عضو شورای شهر گرگان افزود: شفاف‌سازی در امور شهرداری هم یکی از موضوعاتی است که باید مدنظر مسئولان شهرداری قرار گیرد و همه مردم باید به اطلاعات دسترسی داشته باشند و نباید رانت اطلاعاتی داشته باشیم.

وی مشخص شدن وضعیت نیروهای شرکتی شهرداری از مسیر قانونی، آغاز ساخت آرامستان جدید گرگان و تعیین تکلیف وضعیت کوی طبیعت و ورودی شرق گرگان را دیگر نیازهای شهر اعلام کرد و گفت: برای احداث تقاطع غیرهمسطح افسران باید تابع قانون باشیم و با توجه به ماده ۹۰ شوراها که شورای حل اختلاف ۲۰ روز فرصت دارد تعیین تکلیف کند ما باید مسیر قانونی را آغاز کنیم تا ترافیک میدان مفتح کاهش یابد.

 

لینک عضویت کانال تلگرام

https://tlgrm.in/ITNAnews

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۸:۵۲

۲۹ مهر ۱۳۹۷

کد خبر :

38274

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک