بانک سرمایه‌گذاری زیرساخت آسیا 300x151 - اجرای طرح‌های مشترک محور رایزنی ازبکستان و بانک سرمایه‌گذاری زیرساخت آسیاترکمن نیوز:  معاون نخست وزیر ازبکستان و «جین لیچون» رئیس بانک سرمایه گذاری زیرساخت آسیا (AIIB) در نشست ویدیویی چگونگی اجرای طرح‌های مشترک در ازبکستان را بررسی کردند.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  «سردار عمرزاق اف» معاون نخست وزیر، وزیر سرمایه‌گذاری و تجارت خارجی ازبکستان و «جین لیچون» رئیس بانک سرمایه‌گذاری زیرساخت آسیا (AIIB) در نشست ویدیویی چگونگی اجرای طرح‌های مشترک در ازبکستان را بررسی کردند.

طرفین همچنین به چشم انداز همکاری‌های متقابل با اهداف کاهش پیامدها و تاثیر منفی پاندمی کروناویروس به اقتصاد ازبکستان پرداختند.

«جین لیچون» بر عزم قاطع بانک برای تسریع اجرای طرح‌ها مبنی بر حمایت از سیستم بهداشت ازبکستان، افزایش پتانسیل بخش خصوصی و توسعه زیربناها در این جمهوری تاکید کرد.

گفتنی است بانک سرمایه‌گذاری زیرساخت آسیا با همکاری بانک توسعه آسیا طرح حمایت از سیستم بهداشت و سازمان های بهداشتی- اپیدمیولوژی ازبکستان به ارزش ۲۰۰ میلیون دلار را تنظیم کردند.

در این نشست هم‌چنین اعلام شد که بانک تمهیدات تنظیم و تصویب ارائه وام‌های بلندمدت برای طرح‌های بازسازی جاده‌های زمینی، سیستم آبیاری در جمهوری خودمختار «قره قلپاقستان» و استان «خوارزم» به ارزش ۵۰۰ میلیون دلار را نیز در مدت‌های کوتاه به اتمام می‌رساند.

طرف ازبکی برای اختصاص معادل ۱۵۶ میلیون دلار برای اجرای طرح مدرنیزه زیربناهای جاده‌های زمینی استان بخارا از روسای بانک قدردانی کرد.

در پایان این نشست طرفین در مورد گسترش بیش از پیش همکاری‌های متقابل در ابعاد تعیین شده به توافق رسیدند.

بانک سرمایه گذاری زیرساخت آسیا (AIIB) در سال ۲۰۱۵ میلادی ایجاد شده و شامل ۵۷ کشور شرکت کننده است. سرمایه اولیه این بانک ۱۰۰ میلیارد دلار است.

هم‌اکنون این بانک در کشورهای مختلف جهان ۱۷ طرح سرمایه‌گذاری را تامین مالی می‌کنند.

در ماه نوامبر سال ۲۰۱۶ میلادی ازبکستان عضو کامل الحقوق این بانک شده است.

 

گردآوری:گروه بین الملل ترکمن نیوز
http://turkmensnews.com
منبع:farsnews

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۵:۳۹

۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹

کد خبر :

75367

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک