اجرای جشن نوروزگاه در همه شهرستان‌های گلستانگلستان-ترکمن نیوز-  مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان گفت: در نوروز سال ۹۸ نیز جشن نوروزگاه در همه شهرستان‌های استان گلستان اجرا می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌های ایران؛ ابراهیم کریمی صبح امروز در جمع مسئولان شهرستان آق‌قلا اظهارداشت: در راستای تقویت آمادگی استان گلستان برای استقبال از نوروز ۹۸ و جذب گردشگر ستاد خدمات سفر استان و شهرستان‌ها برنامه‌ریزی‌های لازم را انجام می‌دهند.

وی گفت: پیش‌بینی ما در نوروز امسال این است که سال خوبی را در جذب گردشگر داشته باشیم و شهرستان آق قلا نیز از جمله شهرهای پیشگام در این زمینه است و به همین علت امسال در شهرستان آق‌قلا ۴ نوروزگاه مستقر می‌شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان با اشاره به آمادگی استان گلستان برای پذیرش مسافران نوروزی گفت: امسال هم به تعداد کمیت و هم به لحاظ کیفیت خدمات سفر در استان گلستان افزایش دارد و پیش‌بینی‌های لازم برای اسکان همه مسافران در استان انجام شده است.

کریمی افزود: با توجه به اهمیت روستاهای استان در حوزه گردشگری جمع بندی شد تا نوروزگاه‌های روستایی فعالیت بیشتری داشته باشند و امیدواریم در این حوزه هم شاهد نوروزگاه‌های جذابی باشیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلستان با بیان اینکه در سال ۹۷ شاهد رشد ۸۷ درصدی بازدید گردشگران از استان بودیم، گفت: امسال ۱۱ میلیون و ۱۷۸ هزار و ۹۲۲ بازدید از جاذبه‌های استان گلستان اتفاق افتاد و امیدواریم در سال آینده افزایش یابد.

کریمی افزود: امسال آمار اسکان گردشگران، خدمات بهداشتی و خدمات امداد و نجات به گردشگران هم در استان گلستان افزایش داشته است.

گردآوری:گروه خبری ترکمن نیوز

منبع:تسنیم

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۲:۰۵

۰۶ اسفند ۱۳۹۷

کد خبر :

46403

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک