اتمام بازسازی راه‌آهن گرگان ـ اینچه‌برون؛ ارتباط ریلی با ترکمنستان برقرار شد تورکمن نیوز: مدیرعامل راه‌آهن شمال‌شرق۲ از اتمام بازسازی راه‌آهن گرگان ــ اینچه‌برون و بهره‌برداری از این خط ریلی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ مهدی عبدالکریم‌زاده اظهار داشت: پس از ورود سیل به استان گلستان، شهرستان‌های آق‌قلا و گمیشان تحت تأثیر قرار گرفت و برای عبور جریان آب بخشی از مسیر خط ریلی گرگان ـ اینچه‌برون تخریب شد.

عبدالکریم زاده افزود: از پنجم اردیبهشت ماه و با فروکش کردن سیلاب عملیات بازسازی مناطق آسیب دیده محور ریلی یامپی ـ پتروشیمی آغاز و بازسازی کامل هفت نقطه تخریب شده به اتمام و محور ریلی به بهره‌برداری رسید.

مدیرکل راه‌آهن شمال‌شرق ۲ بیان داشت: در این عملیات ۱۵۶ عدد باکس و ۲۶ دهنه آب‌رو ایجاد شد. همچنین در مرز کشور همسایه ( ترکمنستان ) نیزخطوط ریلی آنان دچار آب‌گرفتگی و سیلاب شده است که از سوی شرکت دولتی راه آهن ترکمنستان بازسازی شد و در حال حاضر ارتباط خطوط ریلی دو کشور برقرار شده است.

مهدی عبدالکریم زاده گفت: در محور گرگان ـ اینچه‌برون علاوه بر اعزام قطارهای باری و بین‌المللی، قطارهای حومه‌ای و گردشگری نیز خواهیم داشت تا شاهد رشد و شکوفایی در منطقه اینچه برون باشیم.

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۹:۵۵

۱۴ خرداد ۱۳۹۸

کد خبر :

54632

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک