استاد راهنما مسابقات قرآنی اهل سنت کشور:

استاد راهنما مسابقات قرآنی اهل سنت کشوراخبار فرهنگی- تورکمن نیوزاستاد راهنما ششمین دوره مسابقات قرآنی اهل سنت کشور در گلستان، گفت: به نمایش درآمدن اتحاد و یکپارچگی امت اسلامی در حین برگزاری مسابقات قرآنی، از محاسن و برکات بزرگ آن است.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌های ایران؛ «موسی شهاب الدین خوجملی» در حاشیه ششمین دوره مسابقات قرآنی ویژه طلاب و روحانیون اهل سنت کشور در گرگان، اظهار کرد: از دیگر آثار و برکات برگزاری اینگونه مسابقات معنوی، ارتقاء و پیشرفت سطح تلاوت قاریان و حافظان قرآن کریم است.
به گفته وی؛ این محافل نورانی بهانه ای بسیار خوب برای شناخت برادران مسلمان اقصی نقاط کشور از همدیگر است؛ زیرا هر چقدر شناخت و آگاهی ما از برادران دینی خودمان افزایش یابد به همان اندازه بیشتر می توانیم حلقه های وصل امت اسلامی به همدیگر را نزدیکتر نمائیم.

مدرس حوزه علمیه محمدیه نگین شهر با اعلام اینکه شرکت کنندگان از ۸ استان کشور در این دوره از مسابقات شرکت کرده اند، تصریح کرد: ۱۶۴ نفر قاری و حافظ طلبه و روحانی اهل سنت کشور در رشته های مختلف در این دوره حضور دارند که این امر نشانه اهمیت این دوره از مسابقات برای جامعه مخاطب است.
وی، افزود: ایران اسلامی با برخورداری از اقوام و مذاهب مختلف نماد وحدت در جهان اسلام است و باید این انسجام را برای جهانیان به خوبی عرضه نمائیم.
به گفته وی؛ قرار است مسابقات قرآنی به صورت بین المللی برگزار شود و این امر در افزایش انگیزه برای قاریان و حافظان بسیار موثر است.

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۹:۴۸

۱۴ اسفند ۱۳۹۷

کد خبر :

47147

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک