امام جمعه اهل سنت خراسان شمالی:

امام جمعه اهل سنت خراسان شمالیاخبار راز و جرگلان– ترکمن نیوز- امام جمعه اهل سنت خراسان شمالی گفت: اگر اتحاد و انسجام داشته باشیم می‌توانیم بر مشکلات فائق ‏آییم؛ زیرا اتفاق و انسجام خود مایه برکات بعدی می‌شود.‏

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، آخوند غفور یزدانی، در نشست علمای اهل سنت استان با حجت‌الاسلام والمسلمین احمد واعظی، رییس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم که در بجنورد برگزار شد، اظهار کرد: در ۴۰ سالی که از عمر انقلاب و نظام اسلامی می‌گذرد تاکنون در خراسان شمالی به‌ویژه در منطقه محروم شهرستان راز و جرگلان هیچ آسیب یا مشکلی در بین ما اهل سنت و شیعیان وجود نداشته است.

وی افزود: در شهرستان ما پیروان اهل سنت و شیعه در قالب چند قومیت شامل ترک و ترکمن و فارس و کرد در کنار یکدیگر در صفا و صمیمیت و بدون هیچ مشکلی زندگی می‌کنند.

مدیر مدرسه علمیه اهل سنت باغلق شهرستان راز و جرگلان با اشاره به آیه «إِنَّمَا الْمُؤْمِنُونَ إِخْوَةٌ أَصْلِحُوا بَینَ أَخَوَیکمْ وَاتَّقُوا اللَّهَ لَعَلَّکمْ تُرْحَمُونَ»، گفت: خداوند در این آیه تأکید می‌کند که در حقیقت مؤمنان با هم برادرند پس میان برادرانتان را سازش دهید و از خدا پروا بدارید امید که مورد رحمت قرار گیرید.

وی تصریح کرد: همچنین خداوند در آیه ۹۲ سوره انبیاء می‌فرماید: «إِنَّ هذِهِ أُمَّتُکمْ أُمَّةً واحِدَةً وَ أَنَا رَبُّکمْ فَاعْبُدُونِ» و تأکید می‌کند همانا امت شما امتی یگانه بوده و من پروردگار شما هستم، پس من را پرستش کنید.

آخوند یزدانی اضافه کرد: بر این اساس اگر ما اخوت و برادری داشته باشیم امت واحده هستیم و این اخوت یعنی با همدیگر مروت و مودت داشته باشیم.

وی افزود: برادر حقیقی آن است که در سختی و دشواری و آسانی همراه با برادر خود باشد؛ به‌گونه‌ای که اگر برای برادر مؤمن مشکلی پیش آمد برای رفع آن تلاش و سعی و کوشش داشته باشد و امت واحده هم همین است.

آخوند یزدانی با بیان اینکه امت رسول اکرم امت واحده است، اظهار کرد: در ۴۰ سالی که از عمر انقلاب و نظام می‌گذرد هیچ آسیب و مشکلی در بین اهل سنت و شیعیان استان به وجود نیامده و اخوه بودن آن‌ها ثابت شده است.

این عالم اهل سنت خراسان شمالی تصریح کرد: اگر اتحاد و انسجام داشته باشیم می‌توانیم بر تمام مشکلات فائق آییم؛ زیرا اتفاق و انسجام خود مایه رحمت و برکات بعدی می‌شود.

منبع: rasanews.ir

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۱:۳۰

۲۷ دی ۱۳۹۷

کد خبر :

43922

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک