جهانی علمای مسلمان 300x200 - اتحادیه جهانی علمای مسلمان: توافق امارات و اسرائیل خیانتی بزرگ استترکمن نیوز:   اتحادیه جهانی علمای مسلمان در بیانیه ای توافق بر سر عادی سازی روابط میان امارات متحده عربی و اسرائیل را که با میانجی گری آمریکا صورت گرفت، محکوم کرد و آن را خیانت بزرگ توصیف کرد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  اتحادیه جهانی علمای مسلمان روز جمعه با انتشار بیانیه‌ای تاکید کرد: توافق «ابوظبی» با «تل آویو» به مثابه پاداشی بزرگ در قبال جنایات رژیم اشغالگر صهیونیستی و اقدامی ضد حقوق فلسطینیان است.
در این بیانیه همچنین آمده است:
«توافقنامه بن زاید با نتانیاهو به مثابه پاداش بزرگ برای جنایات اشغالگران صهیونیستی در قدس شریف و علیه حقوق فلسطینیان بوده و همچنین اعتراف ضمنی برای الحاق کرانه باختری اشغالی به اسرائیل است.
امت اسلامی برای حمایت از فلسطین و حقوق مردم آن یک موضع قاطع اتخاذ کند.
همچنین علما، داشمندان و سیاستمداران وظیفه خود را در قبال این اقدامات و حمایت از مردم فلسطین ایفا کنند».
گفتنی است روز گذشته دونالد ترامپ٬ رئیس جمهور آمریکا در یک پیام تویتتری از «توافق تاریخی» اسرائیل و امارات متحده عربی برای عادی سازی کامل روابط دوجانبه خبر داد.
بنیامین نتانیاهو٬ نخست وزیر اسرائیل نیز با انتشار پیامی در رسانه‌های اجتماعی امضای توافق‌نامه عادی سازی روابط با امارات متحده عربی را «یک گام تاریخی» خواند.
به گزارش خبرگزاری رسمی امارات متحده عربی (WAM)، مقامات این کشور و اسرائیل برای تعیین “نقشه راه مشترک” به منظور برقراری روابط دو جانبه، توافق کرده و در هفته‌های آینده گرد هم می‌آیند تا توافق‌نامه‌هایی را در زمینه‌های مختلف امضا کنند.
امارات متحده عربی پس از مصر در سال ۱۹۷۹ و اردن در سال ۱۹۹۴ سومین کشور عربی است که با اسرائیل روابط رسمی و علنی برقرار می‌کند.

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۲:۴۰

۲۶ مرداد ۱۳۹۹

کد خبر :

80818

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک