اتاق بازرگانی گرگان نیازمند هوای تازه استگرگان-ترکمن نیوز-  اتاق های بازرگانی به عنوان پارلمان بخش خصوصی، ظرفیت های بالقوه متعددی دارند که به ویژه در شرایط سخت #اقتصادی می توانند کارآمدی خود را اثبات نمایند.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌های ایران؛ به نقل تسنیم، گلستان پتانسیل های بیشماری برای توسعه تجارت خارجی دارد، از مرز مشترک با کشورهای آسیای میانه گرفته تا کریدور سراسری شمال جنوب، دسترسی به بازارهای روسیه و چین تا بندرخشکی که در اینچه برون در حال احداث است؛ وجود واحدهای تولیدی و صنایع غذایی این بستر را برای توسعه استان فراهم کرد اما اتاق بازرگانی گرگان نتوانست نقشی موثری در بکارگیری این ظرفیت ها ایفا کند.

مدیرمحور بودن #اتاق_بازرگانی و بی برنامه بودن اتاق، بی برنامگی و عدم استفاده از روابط با کشورهای همسایه، عدم استفاده از افکار جوانان و اقتصاددانان و صنعت گران، بی تاثیر بودن اتاق بازرگانی در روند توسعه استان بخشی انتقادات وارده به عملکرد #اتاق_بازرگانی_گرگان است.

موضوعاتی که سبب شد اتاق گرگان یکی از بی فروغ ترین دوره های فعالیت خود را پشت سربگذارد و اینک در آستانه #انتخابات هیئت رئیسه اتاق بازرگانی همه منتظر دمیدن هوای تازه به این اتاق متروک هستند.

ائتلافی که برای #اعتلای_توسعه_گلستان شکل گرفته است شاید بهترین گزینه برای بهبود جایگاه #اتاق_بازرگانی_گرگان در مناسبات اقتصادی و نقش آفرینی آن در توسعه #تجارت_خارجی باشد.

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۳:۴۸

۰۹ اسفند ۱۳۹۷

کد خبر :

46749

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک