امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس:

آخوند جاور 1 1 5 300x196 - ابوبکر صدیق (رض) سمبل ایمانی استوار و عزمی بی نظیر بودترکمن نیوز: امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس گفت: حضرت ابوبکر صدیق (رض) پس از رحلت پیامبر (ص) در بحرانی ترین اوضاع زمام امور مسلمین را برعهده گرفت و با تدابیر و اقدامات خود اسلام را از گزند منحرفین، مرتدین و توطئه های مشرکین رهانید.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  حاج آخوند عبدالکریم جاور در سخنان پیش از خطبه نماز عبادی جمعه این هفته ۴ بهمن ماه اظهار کرد: این بزرگ مرد اسلام از اولین کسانی بود که به پیامبر(ص)، داستان معراج ایشان و آیین رسول ا… ایمان آورد و از لحاظ شخصیتی سمبل ایمان، عزم و اراده ای آهنین در بین مردم بود.

وی افزود: ابوبکر صدیق (رض) از نزدیک ترین صحابه رسول ا… بود و کوچکترین تردیدی در راه و رسالت پیامبر(ص) نداشتند. در سخت ترین شرایط آغازین اسلام و نیز هجرت و غزوات ، همدل و همراه پیامبر(ص) بودند و در هنگامه وفات ایشان با ایراد خطابه ای مهم که؛ ای مردم “اگر خداوند را عبادت می کنید خداوند “الحی القیوم” است و اگر پیامبر را عبادت می کنید پیامبر وفات یافته اند” مردم را به آرامش دعوت کرد و با یادآوری آیه شریفه «الَّذِینَ آمَنُواْ وَتَطْمَئِنُّ قُلُوبُهُم بِذِکْرِ اللّهِ أَلاَ بِذِکْرِ اللّهِ تَطْمَئِنُّ الْقُلُوبُ، همان کسانى که ایمان آورده‏‌اند و دل‌هایشان به یاد خدا آرام می‌‏گیرد، موجب تسکین قلوب مسلمین و وحدت مردم شد.

خطیب جمعه اهل سنت گنبدکاووس اظهار داشت: پس از رحلت پیامبر (ص) عده زیادی از قبایل اعراب از اسلام روی برگرداند و مرتد شدند، برخی ادعای نبوت کردن، یهودیان و مسیحیان دوباره قد علم کردند، در چنین لحظات حساسی، یار غار رسول ا… (ص) حضرت ابوبکر( رض) خلافت مسلمین را عهده دار شد.

آخوند عبدالکریم جاور تصریح کرد: در چنین شرایط بحرانی اولین خلیفه مسلمین با عزم، درایت، اخلاص و نیز جانفشانی، انصار، مجاهدین و اصحاب گرامی ورق را بگونه ای برگرداندند که جهانیان از توجیه آن عاجزند بودند.

وی افزود: حضرت ابوبکر صدیق انسانی شرافتمند، نرم خو، خوش اخلاق با صفات ویژه و پسندیده بودند.

گزارش از مصطفی صبوحی

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۹:۰۵

۰۵ بهمن ۱۳۹۸

کد خبر :

68513

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک