ابوالهول همان حضرت ادریس است!ترکمن نیوز:  علی جمعه، مفتی سابق مصر و عضو هیئت علمای الازهر با اظهارات عجیب خود درباره مجسمه ابوالهول، جنجال به پا کرده است.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ علی جمعه در اظهاراتی گفت: آنچه درباره پیامبر خدا حضرت ادریس (ع) در کتب علمای مسلمان از جمله «شیخ محمد ابوالفیض المنوفی» نوشته شده، نشان می دهد که چهره مجسمه معروف ابوالهول در مصر همان چهره حضرت ادریس (ع) است.

اظهارات این روحانی مصری در محافل مختلف این کشور جنجال به پا کرده است؛ «زاهی حواس» باستان شناس معروف مصری و وزیر سابق باستان شناسی این کشور در این باره گفت: هیچ دلیلی وجود ندارد که شیخ علی جمعه درباره باستان شناسی سخن بگوید. او یک روحانی است و هنگامی که درباره باستان شناسی سخن می گوید، اطلاعاتی را بر زبان می آورد که علمی نیست و بدون دانش و تحقیق گفته شده است.

حواس افزود: بیشتر سخنان شیخ علی جمعه برگرفته از کتاب «معمای تمدن مصر» است که تخیلاتی به دور از عقل و علم است. او می گوید که ابوالهول مربوط به دوره پیش از عهد خوفو و خفرع است در حالی که چنین نیست بلکه به دوران ملک خفرع برمی گردد.

ابوالهول غول افسانه‌های مصر باستان و اسطوره اُدیپ، مخلوطی از انسان و حیوان با پیکری از شیر، مزیّن به بال‌های عقاب و دارای کله‌ای شبیه سر زنان است.

منبع : آرتی عربی

 

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۳:۵۱

۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۹

کد خبر :

74066

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک