ابراز نگرانی رییس پلیس آگاهی از افزایش قتل در گلستاناخبار استانی- ترکمن نیوز- رییس پلیس آگاهی گلستان با ابراز نگرانی از افزایش صد درصدی آمار قتل در چهار ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل گفت: مشکلات اقتصادی، اختلافات و تاثیر منفی فضای مجازی از انگیزه و دلایل بروز این جرم در سطح استان است.

به گزارش پایگاه خبری وتحلیلی ترکمن های ایران، سرهنگ مجتبی مروتی اظهار داشت: انگیزه بیشتر این قتل ها مشکلات اقتصادی، اختلافات قومی، قبیله ای، ملکی، روابط نامتعارف، استفاده بی رویه از فضای مجازی و تاثیر منفی آن است.
وی تعداد قتل ها را بدلیل معذوریت های پلیس عنوان نکرد.
وی نظارت بیشتر ریش سفیدان، خانواده ها و توجه بیشتر به رفت و آمد و مسائل اخلاقی فرزندان را ضروری بیان کرد و ادامه داد: اسلحه های غیرمجاز، عادت حمل سلاح سرد توسط بعضی افراد، استفاده از مواد روان گردان و مشروبات الکلی از دیگر زمینه های بروز قتل در گلستان است.
رییس پلیس آگاهی گلستان با اشاره به کشف ۹۵ درصد قتل ها اظهار داشت: جرم قتل علاوه بر آسیب های فردی و خانوادگی جامعه را نیز درگیر کرده و هزینه های اجتماعی، مادی و معنوی زیادی در پی دارد.
سرهنگ مروتی با یادآوری وجود ۳۰ هزار اسلحه شکاری مجاز و چهار هزار اسلحه غیرمجاز در گلستان خواستار فرهنگ سازی و اندیشیدن تدبیری برای کاهش و رفع قتل در استان شد و از خانواده ها نیز خواستار مراقبت بیشتر شد.
وی یکی از چالش های پلیس در گلستان را کم توجهی به فرهنگ استفاده صحیح از سلاح شکاری و مجوز دار بیان کرد و اظهار داشت: متاسفانه برخی از قتل ها بدون اطلاع صاحب اسلحه ها رخ می دهد.
گفتنی است پیش از این چراغعلی مدیرکل فرهنگی – اجتماعی استانداری گلستان نیز از افزایش بزه و جرایم در استان نظیر قتل ابراز نگرانی کرده بود.

 

لینک عضویت کانال تلگرام

https://t.me/ITNAnews

منبع: irna.ir/golestan

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۰:۴۰

۰۸ مرداد ۱۳۹۷

کد خبر :

29952

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک