گلستان-ترکمن نیوز-  شهید «نازقلی نظری» پس از ۳۰ سال فراق، به زادگاهش بازگشت و پیکر پاکش روی دستان مردم شهید پرور شهرستان علی آباد کتول و اهالی روستای قره بلاغ تشییع شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن نیوز،   به نقل از زرین نامه ، این شهید ۲۱ ساله اهل سنت، ۲۱ تیرماه ۶۷ در حمله شیمیایی عراق به دهلران و خط مقدم مناطق عملیاتی بیات و زبیدات مفقود الاثر شد و حالا پس از ۳۰ سال گمنامی، پیکر پاکش پیدا شده تا استخوان های باقی مانده از جسمش در این سال ها تسلی دل مادر و پدرش پیرش باشد.
آیین تشییع با شکوه این شهید گرانقدر امروز در شهر علی آباد کتول از مقابل مسجد محمدیه تا میدان ولایت و مراسم وداع با وی در روستای قره بلاغ با حضور اهالی این روستا برگزار شد.
پس از برگزاری مراسم تشییع و وداع، پیکر شهید نازقلی به منزل پدری اش منتقل شد که آنجا پدر، مادر و خواهران و برادرانش برای درددل کردن با وی لحظه شماری می کردند. مادر که پس از تحمل ۳۰ سال دوری، امروز با بازگشت فرزندش به آرامش رسیده، از مردم حاضر در مراسم می خواست که برای فرزند شهیدش اشک نریزند.
وی می گوید: خوشحال است که فرزندش را در راه انقلاب و رهبرش شهید شده و پدر نیز در حالی که عکس فرزند شهیدش را در دست دارد، محکم و با اقتدار می گوید: من ۶ فرزند پسر دیگر هم دارم که هر وقت لازم باشد آن ها را نیز فدای انقلاب اسلامی و رهبرم می کنم.

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۰:۲۱

۲۹ بهمن ۱۳۹۶

کد خبر :

12108

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک