Rilax 300x168 - آیا عطر ریلکس در سه روز جان مصرف کننده را می‌ستاند؟اجتماعی-تورکمن‌نیوز- شبکه‌های اجتماعی از فروش عطری بنام «ریلکس» در بازارهای مصر، سودان، لبنان، عراق، بحرین و کویت خبر می دهند که مصرف کننده سه روز پس از استفاده از آن جان خود را از دست می دهد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني اخبار ترکمن، در مصر وزارت تدارکات این کشور نسبت به فروش این عطر در داروخانه‌ها و مراکز عطر و ادکلن‌فروشی هشدار داده است. به گزارش شبکه العربیه این وزارتخانه دستور داده تا بلافاصله این عطرها از بازار جمع آوری شود.

در الجزائر مقامات این کشور دستور تحقیقات درباره وجود چنین عطری و صحت و سقم خبرهای منتشر شده در این رابطه را صادر کرده اند.

در خبرها آمده وجود مواد شیمیایی فوق العاده سمی در این عطر موجب مرگ مصرف کننده ظرف سه روز می شود. در گزارشها نامی از مواد شیمیایی سمی برده نشده است.

به گزارش خبرگزاری‌ هافینگتن پست کارشناسان نسبت به وجود چنین ماده این ابراز تردید کرده‌اند. به اعتقاد آنها موادی چون «آستون» و یا مایع بی رنگ «بنزن» می‌تواند اثرات سویی بر انسان برجا گذارد، اما نسبت به وجود عطری که در عرض سه روز پس از مصرف افراد را از بین می برد ابراز شک وتردید شده است.

براساس همین منبع در ماه ژانویه سال جاری نیز شایعاتی درباره وجود ماده ای بنام ریلکس پخش شده بود. سایت اینترنتی البیان در تاریخ ۲۱ اوت سال جاری بیانیه مقامات کشور امارات عربی متحده را در این زمینه منتشر کرده بود که در آن خبر وجود چنین ماده ای تکذیب شده بود.

پیش از این نیز در سال ۲۰۱۳ اطلاعاتی درباره وجود عطر کشنده ای بنام لاولی در کشورهای عربی پخش شد که مقامات این کشورها این شایعات را تکذیب کردند.

 

گروه خبر تورکمن‌نیوز

https://telegram.me/TurkmensNews

منبع: fa.euronews.com

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۸:۰۷

۰۸ مهر ۱۳۹۶

کد خبر :

3776

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک