آوردن تعبیر «خاتم‌النبیین» بعد از نام پیامبر اکرمﷺ در ادارات پاکستان الزامی شدترکمن نیوز:  وزارت امور مذهبی پاکستان با صدور ابلاغیه‌ای کتبی، تمام ادارات دولتی و غیردولتی این کشور را ملزم کرد که بعد از نام پیامبر اسلام، حضرت محمدﷺ، تعبیر «خاتم‌النبیین» را هم بیاورند.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  از رسانه‌های اردوزبان؛ وزارت امور مذهبی پاکستان این دستور را بعد از آن به تمام ادارات ابلاغ کرد که این موضوع به اتفاق آرا به تصویب مجلس ملی این کشور رسیده است.
این ابلاغیه توسط وزارتخانۀ مذکور به‌صورت کتبی به تمام وزارتخانه‌ها و بخش‌های وابسته به آنها ارسال شده است.

گفتنی‌ست؛ در تاریخ ۱۳ ژوئن سال جاری، مجلس ایالتی سِند مصوبه‌ای را مبنی بر خواندن و نوشتن «خاتم‌النبیین» بعد از نام مبارک حضرت محمدﷺ به تصویب رساند. این لایحه توسط محمدحسین، نماینده مجلس ایالتی سند از حزب MQM پیشنهاد شد.
لایحۀ مذکور در تاریخ ۲۲ ژوئن، مورد حمایت تمام احزاب قرار گرفت و به اتفاق آرا در مجلس ملی پاکستان به تصویب رسید.
علاوه بر این، علی محمدخان، وزیر امور پارلمانی پاکستان نیز در رشته‌توئیت‌های مختلف اعلام کرده است که مجلس شورای ملی به اتفاق آرا لایحه‌ای را تصویب کرده است که به موجب آن، در تمام مدارس و کتاب‌های درسی هرجا نام پیامبر اکرمﷺ نوشته و بر زبان آورده می‌شود، تعبیر «خاتم‌النبیین» نیز باید نوشته و گفته شود.

«خاتم‌النبیین» بعد از نام پیامبر اکرمﷺ پاکستان2 222x300 - آوردن تعبیر «خاتم‌النبیین» بعد از نام پیامبر اکرمﷺ در ادارات پاکستان الزامی شد

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۷:۲۵

۰۱ شهریور ۱۳۹۹

کد خبر :

81280

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک