139211151724217922052044 300x209 - آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در گلستان مشاهده نشده استگلستان-ترکمن نیوز-  مدیر کل دامپزشکی استان گلستان گفت: تاکنون هیچ موردی از آنفولانزای پرندگان در استان گلستان مشاهده نشده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن های ایران،  دکتر غلامرضا محرابی افزود: در کنار طرح پایش بیماری آنفلوآنزای پرندگان در سطح تمامی مناطق پرخطر استان اعم از مزارع پرورش طیور صنعتی، تالاب‌ها و مناطق دریایی اقدامات قرنطینه‌ای لازم نیز در مبادی ورودی و خروجی استان در حال انجام است.

وی ادامه داد: بر اساس بررسی‌ها تاکنون علائمی از این بیماری در جمعیت پرندگان استان مشاهده نشده است.

محرابی افزود: بیشترین مراقبت‌های ما در سواحل، تالاب‌ها و آب بندان‌های بزرگ استان که پذیرای پرندگان وحشی مهاجر است، انجام می‌شود و اکیپ‌های سیار ما در این مناطق، طرح پایش مستمر را انجام و با مشاهده موارد مشکوک نمونه برداری انجام و در صورت نیاز بلافاصله پرنده را معدوم سازی می‌کنند.
وی افزود: علاوه بر این اکیپ‌های دامپزشکی استان در تمامی مزارع مرغ گوشتی، تخم گذار و مادر و همچنین پرورش بوقلمون در سطح استان حضور داشته و به صورت روزانه و مستمر مراقبت‌های فعال را انجام می‌دهند و در صورت مشاهده بیماری بلافاصله اقدامات قرنطینه‌ای لازم انجام خواهد شد.

مدیر کل دامپزشکی گلستان گفت: در این زمینه دهیاریها، بهورز‌ها و شورا‌های اسلامی روستا‌های استان نیز با توجه به با دامپزشکی استان همکاری لازم را دارند.

انتهای پیام/ف
هیچ موردی از آنفولانزای پرندگان در استان گلستان مشاهده نشده است

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۰:۲۸

۲۱ آبان ۱۳۹۷

کد خبر :

39978

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک