محمدرضا ملکان رییس فنی و حرفه ای گنبد کاووساخبار گنبد کاووستورکمن نیوز رییس مرکز آموزش و فنی و حرفه ای گنبد کاووس از آموزش رایگان مهارت های فنی و حرفه ای اجتماعی و شغلی برای معتادان ترک یافته جهت بازگشت به اجتماع خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران،  محمدرضا ملکان در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت آغاز هفته ملی مهارت اظهار داشت: به معتادانی که اعتیادشان را ترک کرده اند با همکاری بهزیستی برای بازگشت به جامعه مهارت های فنی و حرفه ای به صورت رایگان آموزش داده می شود و با معرفی به اداره کار و تعاون می توانند تسهیلات اشتغالزا دریافت کنند.

وی افزود: برای تجهیز کارگاه های آموزشی مرکز اعتباری بالغ بر ۶ میلیارد ریال در هشت ماه گذشته تخصیص یافته است.

وی با اشاره به پیشرفت ۴۳ درصدی مرکز فنی و حرفه ای خواهران گنبدکاووس که حدود یک دهه نیمه کاره رها شده است، گفت: برای تکمیل و تجهیز این مرکز به ۴۵ میلیارد ریال اعتبار نیاز است که درصورت تامین آن از محل اعتبارات شهرستانی می توان ظرف یک سال آن را به بهره برداری رساند.

ملکان به تعهد حدود ۵۰۰ هزار نفر ساعت آموزش این مرکز درسال جاری اشاره کرد و افزود: از ابتدای امسال تاکنون ۱۷۵ هزار نفر ساعت آموزش محقق شده و بقیه نیز تا پایان امسال محقق می شود.

وی تصریح کرد: سهمیه آموزش فنی و حرفه ای این مرکز درسال گذشته نیز حدود ۵۳۸ هزار نفر ساعت بود که با شرکت سه هزارو ۸۴۱ مهارت آموز شامل سه هزارو ۲۰۲ آقا و ۶۳۹ خانم در چهار بخش کشاورزی، صنعت، خدمات و فرهنگ و هنر محقق شد.

رییس مرکز آموزش فنی و حرفه ای گنبدکاووس به فعالیت آموزشی ۶۴ آموزشگاه آزاد تحت نظارت این مرکز نیز اشاره کرد و گفت: این آموزشگاه ها درسال گذشته مجموعا به سه هزار و ۷۰۶ نفر شامل دو هزارو ۳۵۲ خانم و یک هزار و ۳۵۴ آقا با مجموع تقریبی ۷۱۶ هزار نفر ساعت آموزش دادند.

ملکان افزود: آموزشگاه های بخش خصوصی این مرکز از ابتدای امسال تاکنون نیز به دو هزار و ۴۸۱ نفر آموزش فنی و حرفه ای داده اند که یک هزار و ۴۵۹ نفر آنان خانم و یک هزارو ۲۲ نفر آقا بوده اند.
وی، مجموع رشته های حرفه ای مرکز آموزش فنی و حرفه ای دولتی و آموزشگاه های آزاد را ۱۵۹ رشته حرفه اعلام کرد و گفت: درسال گذشته از مجموع پنج هزارو ۷۸۶ مهارت آموز که در آزمون های پایان دوره شرکت کردند، تعداد سه هزارو ۹۵ نفر آنان موفق به قبولی و دریافت گواهینامه شدند.
ملکان اضافه کرد: از ابتدای امسال تاکنون نیز چهار مرحله آزمون در ۱۰۵ عنوان حرفه برگزار شده که از مجموع یک هزار و ۷۷۲ شرکت کننده، یک هزارو ۱۵۳ نفر قبول شدند.

محمدرضا ملکان رییس فنی و حرفه ای گنبد کاووس

وی، آموزش به کارگران صنعت ساختمان به تعداد ۵۰۸ نفر درسال گذشته و ۱۱ نفر درسال جاری و آموزش مهارت آموزی به ۲۸۲ زن سرپرست خانوار معرفی شده توسط برخی ادارات و نهادهای حمایتی را از دیگر برنامه های مرکز آموزش فنی و حرفه ای گنبدکاووس برشمرد.
رییس مرکز آموزش فنی و حرفه ای گنبدکاووس همچنین با قدردانی از رسانه ها در انعکاس اخبار و رویدادها به افکار عمومی، از آنان خواست تا بیشتر این مرکز و رشته های آموزشی آن را به مردم معرفی نمایند.
ملکان دراین خصوص گفت: بسیاری از مردم با این مرکز و اینکه حدود ۹۰ درصد از مهارت آموزان می توانند پس از آموزش ها وارد بازار کار شده و یا از تسهیلات دولتی با کارمزد پایین برای راه اندازی کسب و کار برای خود بهره مند شوند، آشنایی ندارند.

وی همچنین از غبارروبی گلزار شهدا، دیدار با فرماندار و ائمه جمعه و دیدار با خانواده شهید همکار به عنوان مهمترین برنامه های پیش بینی شده توسط مرکز آموزش فنی و حرفه ای در هفته ملی مهارت نام برد.

گروه خبری تورکمن نیوز

منبع: irna.ir/golestan

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۸:۳۴

۳۰ تیر ۱۳۹۷

کد خبر :

28564

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک