گنبدکاووستورکمن نیوز: فرمانده هنگ مرزی اترک و مرزبان درجه یک از برگزاری کارگاه آموزشی مقررات راهنمایی و رانندگی برای دانش آموزان نوار مرزی شهرستان گنبدکاووس خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌های ایران؛سرهنگ محمد رضا سراوانی در گفت و گو با خبرنگار ترکمن نیوز اظهار داشت: در مسیر ترویج فرهنگ ترافیکی، با حضور فرمانده پلیس راه گنبدکاووسمراوه تپه برای دانش آموزان دوره اول کارگاه آموزشی تخلفات راهنمایی رانندگی و رعایت قوانین جدید برگزار شد.

وی افزود: در این کارگاه آموزشی، سرگرد علی اصغر آشور فارسیانی رییس پلیس در خصوص قوانین جدید رسیدگی به تخلفات رانندگی و اعمال قانون در خصوص تخلفات حادثه ساز و رفتارهای پرخطر رانندگان براساس گزارشات مردمی از قبیل؛ حرکت در شانه خاکی، حرکت در جهت خلاف مسیر عبور، سرعت غیرمجاز و سایر تخلفات با گزارش آن به پلیس به دانش آموزان آموزش های لازم داده شد.

رییس پلیس راه گنبد-مراه با اشاره به اهمیت رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی که جزو فرهنگ اجتماعی و حفوق شهروندی است افزود:‌ پلیس در هر زمان و مکانی نیازمند همکاری و همیاری مردم است و بهتر است این مهم از طریق فرهنگ سازی در درون اجتماع عمومی انجام شود.

سرگرد فارسیانی درادامه با تاکید بر استمرار آموزش های همگانی در رابطه با فرهنگ و انضباط ترافیکی در بین اقشار مختلف جامعه،‌ موثرترین واحد آموزشی و الگوپذیری را بعد از خانواده، آموزش و پرورش (مدرسه) عنوان و اطلاع رسانی رسانه های سمعی و بصیری و گروهی را نیز در جهت انتقال و یادآوری این فرهنگ عمومی ضروری و لازمه رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی توصیف کرد.

بر اساس این گزارش در این دوره آموزشی؛ بر ضرورت رعایت انضباط اجتماعی-ترافیکی از جمله؛ بستن کمربند ایمنی رانندگان و سرنشینان خودرویی و کلاه ایمنی راکب و ترک نشین، داشتن سرعت مطمئنه و توجه به جلو، کنترل خودرو، داشتن معاینه فنی خودرو، رعایت هشدارها و توجه به تابلوها و علائم راهنمایی در مسیر و با احتیاط رانندگی کردن خانواده ها تاکید و خواستار همراهی پلیس در کنترل تخلفات حادثه ساز و پرخطر شد.

در پایان برای ارتقاء آموزش و فرهنگ سازی، کلیپ های انیمیشنی سیاساکتی در رابطه با رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی از طریق ویدئو پروژکتور به دانش آموزان مناطق مرزی نشان و به سووالات آنان در این رابطه پاسخ داده شد.

 

 

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۳:۱۳

۰۵ اسفند ۱۳۹۷

کد خبر :

46331

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک