آنفولانزا 300x198 - آمار قربانیان آنفولانزا به ۹۹ نفر رسیدتورکمن نیوز: رئیس اداره مراقبت مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت گفت: تا روز یکشنبه ۲۴ آذر مرگ ۸۱ نفر به دلیل آنفولانزا ثبت گردید و در هفته گذشته تعداد موارد مرگ ۱۸ نفر بود که در این ۱۸ مورد مرگ زن بارداری گزارش نشده است.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ حسین عرفانی اظهار داشت: از ۱۸ مورد مرگ در هفته گذشته ۵ نفر از تبریز، ۳ نفر از تهران، یک نفر از خوزستان، یک نفر از اردبیل، یک نفر از البرز، ۲ نفر از گلستان، ۲ نفر از خراسان رضوی و ۲ نفر از زاهدان بودند.

عرفانی درباره بحث فروکش کردن آنفولانزا گفت: در بیشتر استان ها شاهد کمتر شدن به بیمارستان ها به دلیل آنفولانزا بودیم که نشان می دهد ابتلا به این بیماری کاهش پیدا کرده است.

رئیس اداره مراقبت مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت تصریح کرد: اینکه ما شاهد مکوج بعدی این بیماری باشیم سخن علمی نیست و در مدلینگ همه گیری شناسی بیماری ها احتمال موج دوم یا سوم در نظر گرفته می شود اما این سخنن به این معنا نیست که ما حتما شاهد موج دوم و سوم خواهیم بود.

عرفانی در ادامه افزود: موج دوم بیماری آنفولانزا به دو عامل بستگی دارد؛ یکی شرایط محیلطی لازم برای انتقال ویروس جدید از خانواده ویروس های آنفولانزا فراهم می شود یا خیر و دیگری رعایت بهداشت فردی و عمومی افراد جامعه می باشد.

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۰:۱۱

۲۵ آذر ۱۳۹۸

کد خبر :

66074

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک