معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر گلستان:

آمادگی کامل هلال احمر گلستان برای اجرای طرح نوروزیگلستان-ترکمن نیوز-  معاون امداد ونجات جمعیت هلال احمر گلستان گفت: طرح ملی امداد و نجات ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی سال ۹۸ همزمان با سراسر کشور از ۲۵ اسفندماه آغاز و تا ۱۷ فروردین ماه ۹۸ ادامه خواهد داشت.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ به نقل ایسنا، سیدرحیم میرکریمی با حضور اظهار کرد: در زمان اجرای طرح ملی امداد و نجات نوروزی، ۳۶ پایگاه امداد و نجات شامل پست های ثابت و موقت، مرکز کنترل عملیات، امداد هوایی، تیم آنست و تیم واکنش سریع فعال خواهند بود.
وی افزود: در این مدت، ۲۲ دستگاه آمبولانس، ۱۵ دستگاه خودرو نجات تیپ یک و دو، ۲ دستگاه خودرو ست نجات، ۲ دستگاه خودرو کوهستان، یک دستگاه آرگو، ۱۳ دستگاه موتورسیکلت و موتورلانس، ۱۰ دستگاه خودرو کمکدار و یک فروند بالگرد بکار گیری می شوند.
میرکریمی با بیان اینکه تعداد نیروهای بکارگیری شده در در بخش امداد و نجات مجموعا ۲۵۵۲ نفر هستند، تصریح کرد: پیش از آغاز طرح نوروزی اقداماتی از جمله بازآموزی و توان افزایی نجاتگران، برگزاری آزمون های آمادگی جسمانی، اجرای مانورهای تخصصی امداد و نجات در شرایط واقعی و تست آمادگی تجهیزات و خودروهای امدادی صورت گرفت.

معاون امداد ونجات جمعیت هلال احمر گلستان، هدف از اجرای این طرح را ارائه مطلوب ترین خدمات امداد و نجات و کمک های اولیه و خدمات اجتماعی در حوادث به تسکین آلامم آسیب دیدگان، ایجاد اطمینان خاطر و آرامش فکری به مسافران در طول مسیرهای مسافرتی، معرفی هر چه بهتر خدمات بشر دوستانه و داوطلبانه جمعیت هلال احمر و نمایش توان بالای خدمات امداد و نجات عنوان کرد.
وی یادآور شد: بسته های غذایی را برای افراد در راه مانده پیش بینی کردیم که در صورت نیاز مورد استفاده قرار خواهند گرفت. محل هایی نیز برای اسکان مسافرین در شرایط اضطراری پیش بینی شده است.
میرکریمی در ادامه با اشاره به اینکه جمعیت هلال احمر در طول سال همواره خدمات مختلف را به هموطنان ارائه می کند، خاطرنشان کرد:‌ در طول سال ۱۶ پایگاه ثابت امداد و نجات در بخش های جاده ای، ساحلی و کوهستان به امدادرسانی مشغول هستند.
معاون امداد ونجات جمعیت هلال احمر گلستان بیان کرد: گلستان امسال بعد از استان های مازندران و اصفهان رتبه سوم پاسخگویی به حوادث جاده ای را داشته است.
وی گفت: مهمترین اصل در جمعیت هلال احمر بکارگیری نیروهای داوطلب است و این باعث افتخار ماست. جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران از بیشترین ظرفیت نیروهای داوطلب در سطح دنیا بهره مند است.

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۳:۴۵

۲۴ اسفند ۱۳۹۷

کد خبر :

49023

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک