سویا گلستان - آمادگی کارگزاری ها برای توزیع بذر سویا بین کشاورزان گلستانیترکمن نیوز:  رئیس اداره پنبه و دانه‌های روغنی جهادکشاورزی گلستان از آمادگی کارگزاری‌ها برای توزیع بذرسویا بین کشاورزان استان، خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  علی موسی خانی رئیس اداره پنبه و دانه‌های روغنی جهادکشاورزی گلستان در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: هزار و ۶۰۰ تن بذر سویا، با ارقام، کتول، سامان و ساری، در کارگزاری‌های توزیع بذر در شهرستان‌های استان توزیع شده است.

وی با بیان اینکه این ارقام تولید استان گلستان است افزود: امسال، ۱۸ هزار هکتار از اراضی استان به زیر کشت محصول سویا می‌رود.
موسی خانی افزود: امسال شرایط آب و هوایی برای کشت سویا مساعد است و کشاورزان می‌توانند پس از اینکه محصول اول را برداشت کردند کشت سویا را آغاز کنند.
وی به کشاورزان توصیه کرد: بقای کشت قبلی را آتش نزنند و با کمترین خاک ورزی، زمین را برای کشت آماده کنند و همچنین با توجه به دستگاهی که در استان موجود است می‌توانند با کشت مستقیم در بقایا، بدون عملیات خاک ورزی، کشت سویا را انجام دهند.
موسی خانی همچنین گفت: هنگام کشت با استفاده از باکتری تثبیت کننده ازت به همراه بذر، کشت را انجام دهند به دلیل اینکه هر پاکت باکتری تثبیت کننده، معادل ۳۰۰ کیلوگرم اوره، عمل می‌کند.

 

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۸:۳۰

۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹

کد خبر :

75255

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک